× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال۲۵۰۰۰ هزار تومان
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای ۱۵۰ هزارتومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟
چگونه کتاب‌خوان حرفه‌ای شویم؟

کتاب‌خوان‌های حرفه‌ای را بسیار تحسین می‌کنند. می‌خواستم بدانم بری تبدیل شدن به یک کتاب­‌خوان حرفه­‌ای حداقل کدام کتاب‌ها را باید بخوانم؟

نیلوفر رسولی

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

Save Story

سوال از: دیوید هاندلی، یورکشیر

پاسخ از: روبرت مک‌کروم، نویسنده و دبیر ادبی سابق آبزرور

در سال ۱۶۱۸ و دو سال پس از مرگ شکسپیر، یک کتاب‌خوان حرفه‌ای به راحتی می‌توانست نام تمام کتاب‌هایی را که داشت روی یک کارت با اندازۀ معمولی بنویسد. در آن زمان به راحتی می‌شد گفت که یک کتابخانۀ خوب باید چه کتاب‌هایی داشته باشد و خیلی هم راحت می‌شد کلاسیک‌های ضروری رنسانس را با ترجمه‌های خوبی جمع کرد. بعد از چهارصد سال، تعریف کتاب‌خوان حرفه‌ای و کتاب‌هایی که باید بخوانند، بسیار دشوارتر شده است (اجماعی بر آن نیست)، از طرفی هم سیراب­­‌شدن از آثار جهانی دیگر به سادگی گذشته نیست. اما یک چیز مسلم است: همچنان کتاب خوب‌ خواندن به سلیقۀ شخصی مرتبط است. کتاب‌هایی که ما با نگرشی جزو فهرست کتاب‌های خوب و خواندنی قرار می‌دهیم لزوماً انتخاب‌های شخص دیگری نخواهند بود، اما با این حال چنین فهرست‌هایی از کتاب ارزشمند هستند.

به نظرم سه شکل از کتاب‌خواندن ذهنِ کتاب‌خوان حرفه‌ای را شکل می‌دهند. اول، جاودانه‌های کلاسیک یونان و رم هستند: آثار هومر، افلاطون، آیسخولوس، ارسطو، ائورپیدوس، ویرژیل، پلوتارک، اوید، جوونال و سافو و دیگران.

پنج نمایشنامه ائوریپیدس

پنج نمایشنامه ائوریپیدس

نویسنده: اوریپید ناشر: نی قطع: گالینگور،رقعی نوع جلد: گالینگور قیمت: 56,000 تومان

دوم، کتاب‌هایی از فرهنگ ادبی آنگلو-آمریکایی هستند، شکسپیر، میلتون، جان دان، لورد بایرون، جین آستین، جان کیتس، چارلز دیکنز، مارک تواین، هنری دیوید ثورو، امیلی دیکنسون، ناتانائیل هاوثورن، هرمان ملویل، والت ویتمن، جورج الیوت، ازرا پاوند، اودن، اسکات فیتزجرالد، ارنست همینگوی، موریل اسپارک، ساموئل بکت و ویرجینیا وولف را نمی‌توان فراموش کرد یا برخی دیگر از نویسندگان بزرگ معاصر مثل: جیمز بالدوین، هارولد پینتر، تونی موریسون، هنری میلر، سال بلو و نایپل.

سوم و بخشی که بحث‌برانگیز می‌تواند باشد، نوشته‌های ترجمه‌شده است، مثل نوشته‌های مارسل پروست، زیگموند فروید، فانون و میخائیل بولگاکف تا گونتر گراس، مارکز، میلان کوندرا و پریمو لوی.

من تنها به گوشه‌ای از آثار بزرگ اشاره کرده‌ام، اما به نظرم آثار این نویسندگان بخش جدایی ناپذیر تعریف کتاب‌هایی هستند که کتاب‌خوان حرفه‌ای باید بخواند.

پنج نمایشنامه ائوریپیدس

پنج نمایشنامه ائوریپیدس

نویسنده: اوریپید ناشر: نی قطع: گالینگور،رقعی نوع جلد: گالینگور قیمت: 56,000 تومان


منبع: گاردین


مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

موبی دیک یا نهنگ بحر

هرمان ملویل ,
ناموجود

آرزوهای بزرگ

چارلز دیکنز ,
48,000 تومان

میدل مارچ

جورج الیوت ,
170,000 تومان

شاه لیر

ویلیام شكسپیر ,
18,000 تومان

غزلواره ها

ویلیام شکسپیر ,
45,000 تومان
Some text some message..