× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

پارچه فروش عاشق

برگرفته از کتاب "پارچه فروش عاشق" نوشته محمد صالح علاء، نشر نیماژ

نویسنده مهمان

دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷

shorter-link Save Story
پارچه فروش عاشق

تماما مخصوص آقایان

پیش از اختراع موبایل در آداب‌ دلبری هر روز که بیدار می‌شدم به آینه نگاه می‌کردم، زل می‌زدم به ابروی چاچی می‌گفتم: من شهید تیغ ابروی تواَم / خاکم و آسوده‌ی روی تواَم.

حرف حرف می‌آورد، باد برف. در روزگاران سپری‌شده به سببی سپهسالار نسبت به شازده حاج‌بهاء‌الدوله سرگران و نامهربان شد. در پی بهانه بود که او را گوشمالی دهد. در فرصت مناسب چندان از او نزد اعلی‌حضرت‌ شاه بدگویی کرد تا آخر اجازه یافت منصب امیرتومانی وی را بازپس گیرد. شادمان از پیروزی بر حریف، بشکن‌زن و تن‌جنبان امر کرد او را احضار کنند. سپهسالار گفت شاه فرموده است که تو را از درجه‌ی امیرتومانی خلع و شمشیر و حایلت را بازپس گیرم. بهاء‌الدوله خنده‌زنان به نشانه‌ی تمسخر گفت به چشم، فرمان را اطاعت می‌کنم و شمشیر و یراق باز کرده برمی‌گردانم. اما حتما می‌دانی که من این منصب را به‌ازای پیروزی در جنگ با دشمن و با گشودن قلعه‌ای نگرفتم. جنگی هم نبوده که به دشمن پشت کرده باشم و به جرم این خیانت خلع درجه شوم. پول کلانی داده‌ام و این منصب را خریده‌ام. بگو پولم را پس دهد، منصبش را بگیرد. سپهسالار از جواب عاجز ماند و شازده همچنان تا پایان عمر امیرتومان بود.

چند سالی است به جای آینه، همین که چشمم باز می‌شود، نخست به صفحه‌ی موبایلم نگاه می‌کنم، پیام‌ها را می‌خوانم، بیشتر پیام‌هایی که برایم می‌فرستند آگهی تبلیغاتی است و من عاشق آگهی‌های تبلیغاتی‌ام. هر یکی را که می‌خوانم معبری برای خیالبازی‌ها در حافظه‌ام باز می‌شود. به‌ویژه دسته‌ای از آگهی‌های ابزورد یا سورئالیستی که مدت‌ها مرا به خود مشغول می‌کنند مثل این: مخصوص آقایان رسید. تحویل درب منزل.

پارچه فروش عاشق

پارچه فروش عاشق

نویسنده: محمد صالح‌علاء ناشر: نیماژ قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: ناموجود


 محمد صالح علاء، پارچه فروش عاشق ، چاپ دوم ، نشر نیماژ 

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

کاپوچینو کیک پنیر

کاپوچینو کیک پنیر

محمد صالح‌علاء ,
25,000 تومان
خفه شو عزیزم

خفه شو عزیزم

محمد صالح‌علاء ,
10,000 تومان
اجازه می فرمایید گاهی خواب شما را ببینم

اجازه می فرمایید گاهی خواب شما را ببینم

محمد صالح‌علاء ,
15,000 تومان
خط کش ها و شقایق

خط کش ها و شقایق

محمد صالح‌علاء ,
45,000 تومان
نامه های شفاهی

نامه های شفاهی

محمد صالح‌علاء ,
ناموجود
Some text some message..