لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

به آواز باد گوش بسپار

برگرفته از کتاب "به آواز باد گوش بسپار" نوشته هاروکی موراکامی، ترجمه محمدحسین واقف، نشر چشمه

نویسنده مهمان

چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷

shorter-link Save Story
به آواز باد گوش بسپار

 کتاب “به آواز باد گوش بسپار”در سبک سورئال نوشته شده است. داستان مرموز و پراز اتفاقات بسیار عجیب و غریب است. مرز بین رویدادهای عادی و ماورا طبیعی از بین می‌رود. رویاها به واقعیت سرازیر می‌شوند. شاید بهتر است در هنگام خواندن این کتاب از زیر سوال بردن همه چیز دست کشید. موراکامی در به آواز باد گوش بسپار به مضامین بیگانگی، تنهایی، جستجوی فرد برای یافتن هویت می‌پردازد.

۱

مدتی پیش از آن، تلاش کرده بودم داستان کوتاهی بنویسم که مضمون اصلی‌اش، معنای زندگی بود. هیچ وقت تمامش نکردم، اما فرایند فکر کردن به علت وجودی1 مردم، چارچوب ذهنی غریبی درست کرد؛ نوعی وسواس فکری. مرا وادار کرد همه چیز زندگی‌ام را به اعداد تبدیل کنم. این وضعیت حدود هشت ماه طول کشید. هشت‌ ماهی که مجبور بودم از لحظه‌ای که سوار قطار می‌شدم تعداد آدم‌های داخل واگن را بشمرم، تعداد پله‌های هر پلکانی را که از آن بالا می‌رفتم و حتا اگر وقت کافی داشتم، ضربان قلبم را. مطابق آمارم، از 15 اوت 1969 تا 3 آوریل سال بعد، در سیصد و پنجاه و هشت سخنرانی شرکت کردم، پنجاه و چهار بار رابطه داشتم و شش هزار و نهصد و بیست و یک نخ سیگار کشیدم.

۲

طبیعی بود که نمی‌توانستم با نگاه به گذشته، رمانی خوب بیافرینم. اشتباه بزرگی بود که فرض کنم فردی مثل من، که به عمرش چیزی ننوشته، یک باره می‌تواند همان اول کار چیزی درخشان خلق کند. تلاش می‌کردم تا به ناممکن دست یابم. به خودم گفتم فکر نوشتن چیزی پیچیده را رها کن. همه‌ی آن ایده‌های دستوری را درباره‌ی رمان و ادبیات فراموش کن. احساسات و افکار را همان‌طور نشان بده که به سراغت می‌آیند؛ آزاد، طوری که دوست داری.

۳
روشن

سلام به همه‌ی شما، امشب چه‌طورید؟ من که عالیم و دارم تو اوج پرواز می‌کنم. سعی می‌کنم برای دو ساعت آینده، شما رو هم بیارم این بالا پیش خودم، تو برنامه‌ی محبوب‌تون، برنامه‌ی بهترین آهنگ‌های درخواست، این‌جا، تو رادیو ان‌ای‌بی، آره، تا ساعت نُهِ این شبِ شنبه‌ی زیبا، همه‌ی اون آهنگ‌های داغی رو پخش می‌کنم که عاشق شنیدن‌شون هستید. آهنگ‌هایی که دل‌تون رو گرم کنه، آهنگ‌هایی که خاطرات رو به یاد می‌آرن، آهنگ‌های مفرح، آهنگ‌هایی که مجبورتون کنه پاشید و برقصید. آهنگ‌هایی که ازشون خسته شدید، آهنگ‌هایی که حال‌تون ازشون به هم می‌خوره – هرچی که بگید پخش می‌کنیم. پس یه‌بند زنگ بزنید. همه‌تون شماره رو بلدید. فقط یادتون باشه «شماره رو اشتباه بگیرید آهنگ‌تون رو از دست می‌دید! درست بگیرید، همه‌ی شب رو خوش باید.»

به آواز باد گوش بسپار نخستین رمان از هاروکی موراکامی نویسنده‌ی مشهور ژاپنی است که در سال ۱۹79 نوشته شده است. رمان های دیگر این نویسنده با عناوین جنگل نروژی، گربه های آدم خوار، کافکا در کرانه، اول شخص مفرد و دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل به فارسی ترجمه شده است.

به آواز باد گوش بسپار

به آواز باد گوش بسپار

نویسنده: هاروکی موراکامی ناشر: چشمه قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: 52,000 تومان

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل

دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل

هاروکی موراکامی ,
ناموجود
هاروکی موراکامی به دیدار هایائو کاوای می رود

هاروکی موراکامی به دیدار هایائو کاوای می رود

هایائو کاوای , هاروکی موراکامی ,
48,000 تومان
پین بال 1973

پین بال 1973

هاروکی موراکامی ,
68,000 تومان
از دو كه حرف می زنم از چه حرف می زنم

از دو كه حرف می زنم از چه حرف می زنم

هاروکی موراکامی ,
65,000 تومان
Some text some message..