لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

«باید بقیه پیدا کنیم. باید یه کاری بکنیم.»

بخشی از کتاب «سالار مگس ها» اثر ویلیام گلدینگ

نویسنده مهمان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

shorter-link Save Story
ویلیام گلدینگ

جانوری در آب

امواج در ساحل فرو می‌نشستند و تنها نوار باریکی میان آب و سطح بلند سفیدی بود که در مجاورت محدوده‌ی پلکانی نخلستان قرار داشت. رالف مسیرِ نوار ساحلی را پیش رفت چون نیاز به فکر کردن داشت و این تنها مسیری بود که لازم نبود وقت راه رفتن به قدم‌هایش دقت کند. همان‌طور که با سرعت کنار آب حرکت می‌کرد، ناگهان حیرت و شگفتی او را فرا گرفت. از این زندگی که تنها تنوع آن و بخش قابل‌توجهی از زمان بیداری صرف دقت در قدم برداشتن می‌شد، با تمام وجود احساس خستگی کرد. ایستاد، نوار ساحلی پیش رویش بود؛ خاطره‌ی اولین گردش اکتشافیِ پرهیجان به یادش آمد و ریشخندی زد، گویی که آن بخشی از کودکیِ شادتری بود. بعد برگشت و در حالی که خورشید به چهره‌اش می‌خورد، به سمت سکو راهی شد. وقت گردهمایی رسیده بود و همان‌طور که در جهت درخشش خیره‌کننده خورشید پیش می‌رفت، با دقت نکات مهم صحبتش را مرور کرد. نباید این بار در گردهمایی هیچ اشتباهی پیش بیاید، هیچ تخیل سرگردانی در کار باشد...

در پیچ و خم افکار مبهمی که کلامی برای بر زبان آوردنشان نداشت، غرق شد. اخم کرده و دوباره تلاش کرد.

گردهمایی باید کاری و حرفه‌ای باشدف نه برای تفریح و سرگرمی.

با این فکر گام‌هایش را سریع‌تر کرد؛ به یک باره متوجه حساسیت موقعیت، پایین رفتن خورشید و اندک بادی شد که در اثر تند راه رفتن به صورتش می‌خورد. باد پیراهن خاکستری را به سینه‌اش چسباند طوری که در این حالت تازه‌ی درک و احساساتش هم متوجه شد چین‌های پیراهنش مثل مقوا سفت و ناخوشایند شده بودند و لبه‌ی پاچه‌های شلوارکش طوری فرسوده و نخ‌نما بودند که پوست جلوی ران پایش را قرمز کرده بودند. با وجود آشوبی که در سرش برپا بود، به کثیفی و مندرسی حال و روزش پی برد. متوجه شد که چه قدر منزجر بود از این که برای همیشه موهای نامرتب و به هم ریخته‌اش را از جلوی چشمانش کنار بزند و وقتی سرانجام خورشید پایین می‌رفت، با سروصدا روی برگ‌های خشک غلت بزند. با این افکار، بر سرعت قدم‌هایش افزود.

ساحل در نزدیکی آبگیر پر از گروه پسرها بود که منتظر گردهمایی بودند. آن‌ها، ملتفتِ حالت عبوس رالف و اشتباهی که در مورد آتش‌ پیش امده بود، ساکت راه را برایش باز کردند.

سالار مگس ها

سالار مگس ها

نویسنده: ویلیام گلدینگ ناشر: آموت قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: ناموجود


ویلیام گلدینگ، سالار مگس ها، چاپ ،مترجم ناهید شهبازی ، نشر اموت

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

شغل پدر

شغل پدر

سرژ شالاندون ,
85,000 تومان
سرباز خوب

سرباز خوب

فورد مادوكس فورد ,
ناموجود
طریق بسمل شدن | نشر چشمه (شمیز)

طریق بسمل شدن | نشر چشمه (شمیز)

محمود دولت آبادی ,
52,000 تومان
ایلان ماسک (تسلا، اسپیس اکس و فتح آینده ای رویایی)

ایلان ماسک (تسلا، اسپیس اکس و فتح آینده ای رویایی)

اشلی ونس ,
74,000 تومان
Some text some message..