لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

تنهایی خطرناک است...

بخشی از کتاب «چگونه از تنهایی لذت ببریم» اثر سارا میتلند

نویسنده مهمان

چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷

Save Story
چگونه از تنهایی لذت ببریم

تنها بودن در قرن بیست و یکم

تنهایی غیرطبیعی است. بشر از لحاظ ژنتیکی و تکاملی موجودی اجتماعی است. همه ما به زیستی – اجتماعی تمایل داریم: «تجربیات مشترک، روابط صمیمی، رفاقت و تلاش‌های جمعی همواره نیاز بنیادین و حیاتی انسان بوده‌اند... موجودی که ماهیت اجتماعی دارد هرگز نمی‌تواند مستقل و بی‌نیاز از جمع زندگی کند... معمولا انسان وقتی تنهاست دائما حس می‌کند ناقص است و چیزی کم دارد.» افرادی که «نیاز به انسجام جمعی» را درک نمی‌کنند، آشکارا یا منحرف‌اند یا بیمار.

میل به تنها بودن یک بیماری است. علم روان‌شناسی، روان‌پزشکی و به‌ویژه روان‌کاوی اصرار دارند که داشتن روابط شخصی که در حالت ایده‌آل هم از لحاظ عاطفی رضایت‌بخش‌اند و هم از لحاظ جنسی، برای سلامت و خوشبختی ما ضروری‌اند. فروید این ایده را مطرح ساخت و از آن زمان به بعد نظریه‌پردازان دیگری چون جان بولبی و به‌ویژه نظریه‌پردازان نظریه‌ی ارتباط (مثل مِلانی کلاین) بر آن صحه گذاشتند و بسطش دادند و در این حوزه‌ها عموما آن را قبول دارند و تدریس می‌کنند. (این نظریه حتی ممکن است این ایده را تقویت کند که وقتی تنهاییم «واقعا» خوشبخت و خرسند نیستیم. ما به افرادی که از نظر روانی سالم هستند نیاز داریم، پس وقتی فکر کنیم که تنهایی خوشبخت هستیم لزوما دچار توهم شده‌ایم.)

تنهایی خطرناک است. بنابراین کسانی از تنهایی لذت می‌برند که خودآزارند. تازه از لحاظ جسمی که خطرناک‌تر هم هست، چون اگر یک حادثه معمولی هم برای‌تان اتفاق بیفتد، هیچ کس نیست به دادتان برسد؛ از لحاظ روانی هم خطرناک است چون هیچ‌کس دیگری نیست که شما را از تفاوت واقعیت و خیال آگاه سازد، هیچ‌کس نیست که هشدارهای اولیه را بدهد. 

چگونه از تنهایی لذت ببریم

چگونه از تنهایی لذت ببریم

نویسنده: سارا میتلند ناشر: هنوز قطع: شمیز،جیبی نوع جلد: شمیز قیمت: ناموجود


سارا میتلند، چگونه از تنهایی لذت ببریم، چاپ ششم ،مترجم سما قرایی ، نشر هنوز

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب‌های پیشنهادی

مکبث | نشر آگه

مکبث | نشر آگه

ویلیام شکسپیر
115,000 تومان
آقا رضا وصله کار

آقا رضا وصله کار

مهیار رشیدیان
28,000 تومان
استاد پترزبورگ

استاد پترزبورگ

جان ماکسول کوتسی
70,000 تومان
بی باد، بی پارو

بی باد، بی پارو

فریبا وفی
48,000 تومان
Some text some message..