لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

بهترین رمان‌های نویسندگان زن معاصر

بهترین نویسندگان زن داستان‌های مدرن از لیلا سلیمانی تا نینا استیبه

گروه مترجمان

سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱

shorter-link Save Story
لیلا سلیمانی

«داستان‌های مدرن زنان را تا به حال نخوانده‌ام و نمی‌دانم از کجا شروع کنم تا این کمبود برطرف شود. در این روزگار که صدای زنان بیش از هر زمان دیگری نیاز به شنیده شدن دارد، من ناخواسته فرهنگی را گسترش می‌دهم که به آن اعتقادی ندارم. اما از کجا شروع کنم؟ من با کمال میل چند سال آینده را صرف خواندن رمان‌های نویسندگان زن معاصر خواهم کرد، اما به راهنمایی نیاز دارم. لطفاً کمکم کنید.»

سوال از شخصی ۴۰ ساله از کمبریج، تمایل دارد ناشناس بماند

پاسخ از الکس کلارک[1]، منتقد روزنامه‌ی انگلیسی گاردین، محقق و مدیر هنری کلمات و ادبیات در جشنواره‌ی شهر بَت. کارشناس ما بهترین نویسندگان زن داستان‌های مدرن را از لیلا سلیمانی[2] تا نینا استیبه[3] معرفی می‌کند.

«سلام. چقدر خوشحالم از وجود انسان‌هایی همچون شما که این‌گونه آماده‌ی خواندن هستند. بدیهی است که برای یافتن پاسخ، می‌توانید به نامزدهای فعلی و قبلی جایزه‌ی داستان زنان _فهرست طولانی 2018_  و بسیاری از فهرست‌های مشابه مراجعه کنید؛ اما اگر بخواهم دقیق‌تر راهنمایی کنم، باید بگویم سؤال شما خود ابهام دارد. بهتر است بگویید چه نوع نوشته‌ای را دوست دارید؟ چه نوع داستانی در قایق شما شناور است؟

اگر به دنبال ژانر تاریخی هستید، کتاب ساحل منهتن آخرین نوشته‌ی هیلاری مانتل[4]، لیسا ایوانز[5] و جنیفر ایگان[6] یا نیمه‌ی خورشید زرد اثر چیماماندا نگوزی آدیچی[7] می‌توانند انتخاب‌های خوبی باشند و اگر طرفدار آثار ترجمه‌شده‌ی ژانر تخیلی هستید، شاید بخواهید در بطن رمان‌‌هایی مانند کتاب سفید نوشته‌‌ی هان کانگ[8] با ترجمه‌ی دبورا اسمیت[9] یا کتاب لالایی لیلا سلیمانی با ترجمه‌ی سم تیلور[10] کمی تخیل‌ کشف کنید. آیا دوست دارید با نینا استیبه بخندید یا با هانیا یاناگیهارا[11] گریه کنید؟

هیلاری مانتل و لیسا ایوانز و جنیفر ایگان و نگوزی آدیچی و هان کانگ و لیلا سلیمانی

مشکل را می‌بینید؟ دنیای کتاب‌ها به‌طور خارق‌العاده‌ای متعدد و متنوع است و شما با فرصت دادن به هر یک از آن‌ها، امتحان کردن و خواندنشان، می‌توانید محتوایی که بیشتر دوست دارید را پیدا کنید. امیدوارم این کتاب‌ها برایتان جالب باشند، نه خسته‌کننده. همچنین در این‌جا تعدادی از نویسندگان زن معاصر که من به آن‌ها علاقه دارم، از باسابقه‌‌ها تا نویسندگان نوظهور آورده شده است: جین اسمایلی[12]، دبورا لوی[13]، جنی آفیل[14]، آن انرایت[15]، کارمن ماریا ماچادو[16] و سارا ماس[17].»


منبع: گاردین


مترجم: نگار فیروزخرمی


[1]- Alex Clark

[2]- Leila Slimani

[3]- Nina Stibbe

[4]- Hilary Mantel

[5]- Lissa Evans

[6]- Jennifer Egan

[7]- Ngozi Adichie

[8]- Han Kang

[9]- Deborah Smith

[10]- Sam Taylor

[11]- Hanya Yanagihara

[12]- Jane Smiley

[13]- Deborah Levy

[14]- Jenny Offill

[15]- Anne Enright

[16]- Carmen Maria Machado

[17]- Sarah Moss

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


کاربر مهمان
۱۴۰۱/۰۷/۲۰
قسمتی که نوشته شده «چه نوع داستانی در قایق شما شناور است» کمی نامفهومه. شاید بهتر بود که مترجم محترم می‌نوشتند «قایق شما در چه سبکی از داستان / ژانر شناور است»

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

جغرافیای زنانه من

جغرافیای زنانه من

نسیم فروغ ,
22,000 تومان
ما همه باید فمینیست باشیم

ما همه باید فمینیست باشیم

چیماماندا انگوزی آدیچی ,
10,000 تومان
جنس ضعیف (گزارشی از وضعیت زنان در جهان)

جنس ضعیف (گزارشی از وضعیت زنان در جهان)

اوریانا فالاچی ,
50,000 تومان
در زمانه پروانه ها

در زمانه پروانه ها

خولیا آلوارز ,
ناموجود
جنس دوم

جنس دوم

سیمون دو بووار ,
ناموجود
Some text some message..