× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

کدام کتاب‌های حماسی ما را در خود غرق می‌کنند؟

معرفی چند کتاب بلند حماسی برای ورود به جهانی دیگر

امیرحسین اسلامی‌نژاد

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

shorter-link Save Story
کتاب های حماسی

سوال: دوست دارم این‌­روزها خودم را در مجموعه‌های بلند حماسی غرق کنم. چه کتابی به من پیشنهاد می‌دهید؟ من کتاب­های حماسی را خوانده­‌ام و هم ارباب حلقه‌ها و هم رمان‌های نئوپولیتان[1] النا فرانته[2] را دوست داشتم.

کارگر خیریه، 38 ساله، جنوب شرقی انگلیس

پاسخ: آماندا کریگ[3]، نویسنده و منتقد، که آخرین رمانش دروغ سرزمین [4] توسط آباکوس منتشر شده است، در پاسخ این سوال چنین می‌نویسد:

چه با اژدهاها و شمشیرها روبرو شویم و چه با گنگسترها و شوهران، ورود به جهانی دیگر احساسی به ما می‌دهد که همه به آن نیاز داریم. فانتزی و رئالیسم چندان از هم جدا نیستند. نیازی که به آن‌ها داریم یکسان است.

تکاپوی حماسی تالکین بدون شخصیت‌های فوق‌العاده، نبردهای هیجان‌انگیز، حکمتی عمیق و لحظات کمیک شیرین برای هیچکس جذاب نخواهد بود. همین مساله درباره تصویر گرمی که فرانته از رفاقت میان زنان، فساد زننده و فقر نشان می‌دهد نیز صدق می‌کند. آنچه در بهترین کتاب‌های حماسی به دنبالشان بوده‌ایم همان چیزی است که همیشه در این کتاب‌ها می‌توان یافت: احساسی تشدید‌ یافته درباره تقلاهای زندگی، تسلایی که عدالت با خود به همراه دارد، وفاداری دوستان و یک داستان شگفت‌انگیز.

کتاب درمانی

شاید بعضی از شما با مجموعه کتاب‌های اورسولا لوگوین[5](اورسولاک اوژان)  با نام رمان‌های دریای‌­زمین[6] آشنا باشید. این رمان‌ها که در جهان‌شان جادو از طریق زبان کنترل می‌شود، در شمار بهترین نوشته‌های این سبک هستند که در سطحی روایتگر مسیر مرد جوانی به سوی بزرگسالی بوده و در سطح دیگر تلاش یک هنرمند را برای رسیدن به برتری روایت می‌کنند.

اثری که شاید کمتر نام آن کمتر به گوشتان خورده باشد، کوارتت عالی‌جنابان[7] اثر سباستین د کاستل[8] است. داستان این مجموعه حول چند بازپرس در سرزمین تریستیا[9]می‌گذرد که حالا تبدیل به مزدور شده‌اند. سرگرم‌کننده، سریع و رمانتیک از صفات این مجموعه است و راوی آن فالچیو[10]  شخصی کاملاً فریبکار است. تریلوژی فارسیر[11]رابین هاب[12] یکی دیگر از پیشنهادات فانتزی ماست که داستان آن روایت شاگرد یک آدمکش است. و اگر تا به حال سراغ مجموعه بزرگ فیلیپ پولمن[13] یعنی نیروهای اهریمنی‌اش[14] نرفته‌اید، حالا وقتش است؛ قبل از آنکه BBC آن را تبدیل به سریال کند. این مجموعه در حکم بهشت گمشده[15] دوران ماست و حتی اگر همچو آن کتاب آرامش‌بخش نباشد، اما می‌تواند شما را هیجان‌زده کرده و در خود غرق کند.

شناخت اساطیر ایران

شناخت اساطیر ایران

نویسنده: جان هینلز ناشر: چشمه قطع: شمیز,وزیری نوع جلد: شمیز قیمت: 43,000 تومان


منبع: گاردین


[1]. Neopolitan Novels

[2]. Elene Ferrante

[3]. Amanda Craig

[4]. The Lie of the Land

[5].Ursula le Guin

[6]. Earthsea Novels

[7]. Greatcoats quartet

[8]. Sebastian de Castell

[9]. Tristia

[10]. Falcio

[11]. Farseer

[12].Robib Hobb

[13]. Philiph Pullman

[14]. His Dark Materials

[15]. نام کتابی از جان میلتون در سده هفدهم میلادی که روایتگر داستان هبوط آدم و حوا است. 

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

افسانه های ایرانی (جلد 1)

افسانه های ایرانی (جلد 1)

محمد قاسم زاده ,
ناموجود
مراسم قطع دست در اسپوکن

مراسم قطع دست در اسپوکن

مارتین مک دونا ,
12,000 تومان
آیین کمان گیری

آیین کمان گیری

پائولو كوئلیو ,
25,000 تومان
مامور های اعدام

مامور های اعدام

مارتین مک دونا ,
15,000 تومان
Some text some message..