لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

از خاکستر صدای خنده می‌آید

مروری بر کتاب ژرمینال، اثر امیل زولا

نسرین ریاحی‌پور

یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸

(1 نفر) 5.0
Save Story
کتاب ژرمینال

در سرمای سوزناک نیمه شبی زمستانی «اتین» کارگری که در جستجوی حقی برابرتر به کارفرمایش سیلی زده، اخراج شده، گرسنه و خسته پیش می رود؛ شاید در امتداد جاده ی یخ زده اجتماعی انسانی ببیند و شغلی بیابد. هر از گاهی دستی که بقچه اش را با آن گرفته با دستی که در جیب دارد؛ جابه جا می کند تا از هجوم باد در امان باشد. کم کم در دور دست نوری می بیند ... . این ابتدای داستان است. داستان تقابل صاحبان سرمایه و طبقه ی فرودست: گروهی که در شرایطی فلاکت بار امروز را به فردا می رسانند و سبک زندگی شان متناسب با فقر مطلق شکلی عجیب به خود گرفته است و گروهی دیگر که با استثمار فرودستان و برداشت دسترنج آنان برای خود لذت های نو می آفرینند.

«ژرمینال» داستان شوکه کننده ایست و خالق آن «امیل زولا» با وجود روایت یک تراژدی در تلخ ترین و سیاه ترین لحظات داستان خواننده را به خنده وا می دارد. در حالی که دختران کوچک داستان به سادگی در برابر یک روبان عشق را می پذیرند؛ مردان و زنان در بزرگسالی کهنسال می شوند؛ شکل های نوین خانواده در محدوده ی کوچک شهرک کارگران معدن زغال سنگ به وجود می آید؛ حتی زمانی که کودکی از گرسنگی می میرد؛ فرانسه خاموش است تا سرمایه داری سیاستش را پیش ببرد.

«ژرمینال» داستان یک قیام است برای بقا، و خوب تصویر می کند؛ در حالی که بقای گروهی به مهمانی ها، لباس های فاخر و روابط اجتماعی گسترده شان وابسته است؛ بقای گروهی دیگر به داشتن و نداشتن یک تکه نان گره خورده است. گرسنگی، سرما، بیماری و همه ی آن چه می تواند یک انسان را در هم بکوبد؛ از میان خطوط داستان به همراه قهرمانان بر می خیزند؛ مقابل چشمان خواننده می ایستند و فرصت تجربه ی نادیده ها را به مخاطب می دهند.

ژرمینال

ژرمینال

نویسنده: امیل زولا ناشر: نیلوفر قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شومیز قیمت: 120,000 تومان

«ژرمینال» داستان عاشقانه ایست از سرگردانی میان انتخاب کسی که دوستش داری  یا نجات جامعه ای که نیازمند رهبریست و میان همه ی این ها روایت می کند؛ چگونه هیچ کدام از ساکنان منطقه، ثروتمند و فقیر، خوشبخت نیستند. شاید اگر در می یافتند خوشبختی زمانی به دست می آید که فراگیر شود؛ زندگی این همه رنج نداشت.


امیل زولا، ژرمینال، چاپ هفتم ،مترجم سروش حبیبی ، نشر نیلوفر

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب‌های پیشنهادی

اوژنی گرانده

اوژنی گرانده

انوره دو بالزاک
65,000 تومان
آرزوهای بر باد رفته

آرزوهای بر باد رفته

انوره دو بالزاک
365,000 تومان
آس و پاس در پاریس و لندن

آس و پاس در پاریس و لندن

جورج اورول
68,000 تومان
ریشه های شر

ریشه های شر

ژوئل دیکر
225,000 تومان
ژان باروا

ژان باروا

روژه مارتن دوگار
ناموجود
Some text some message..