لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
سفارش شما شنبه 16 مهر 1401 تحویل پست داده خواهد شد.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله فیلم امروز (۱۴)

سینمای تجاوز وسینماگران متجاوز
شاید شیطان

در گذشته تجاوز جنسی معنای مشخصی داشت. فقط جنبه فیزیکی داشت و تهدید و تطمیع و آزارهای کلامی از مصادیق تجاوز به حساب نمی‌آمد. سینمای ایران نیز معمولا با همین نگاه به سراغ این موضوع می‌رفت که از چند جهت مضمونی طلایی برای سینمای ایران بود. هـم برانگیزاننده بود و طیفی از مخاطبان را جلب می‌کرد و فروش فیلم را بالا می‌برد، هم فیلم‌سازان با نفی تجاوز و دفاع از ناموس، اعتماد خانواده‌ها و اخلاق گرایان را جلب می‌کردند.

بهزاد عشقی

صفحه ۲۰


تنهای بی سنگ صبور

اگر که هیچ کس نیومد | سری به تنهاییت نزد
اما تو کوه درد باش | طاقت بیار و مرد باش
(از ترانه های سنتوری)

لامینور در حاشیه شکل گرفت و ادامه یافت و در حاشیه به نمایش عمومی رسید. توقیف سنتوری در سال ١٣٨٦، داریوش مهرجویی را به افسردگی و سرخوردگی عمیقی فرو برد که عملا نتوانست پس از آن تجربه تلخ به دوران باشکوه گذشته‌اش بازگردد. شبیه لج کردن با پیشینه غرورآمیزش، جدی نگرفتن فیلم سازی، بی‌خیالی و خود فراموشی و چه بسا خودزنی. آسمان محبوب، نارنجی پوش و اشباح، ناکام وناامیدکننده بودند؛ هرچندهمچنان ردپای گذشته استاد عالی مقام در جاهایی از همان فیلم‌ها هم معلوم بود اما خبری از هامون و پری و لیلا و درخت گلابی و سنتوری نبود. دلایل دیگری هم در تحلیل این وضعیت مطرح بود و هست که چون به زندگی شخصی‌شان مربوط است، واردش نمی‌شوم. اما بیش از همه به نظرم واکنشی دردناک بود به بلاهایی که پس از ساخت سنتوری بر سر سازنده‌اش آمد و امکان بازآفرینی دوران سپری شده را به ایشان نداد (ونمی دهد؟). با این وجود، چنان آثار معتبری در کارنامه‌شان هست و آن قدر به اعتبار فرهنگ و هنر این سرزمین افزوده که اگر در ادامه هم، همچنان فیلم‌های متوسطی بسازد، احترام و منزلت‌شان پابرجاست.

مصطفی جلالی فخر

صفحه ۴۴

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


عمار
۱۴۰۱/۰۳/۰۷
سلام لطفا کمی برای بخش کیوسک وقت بیشتری بگذارید. تا می آیم در سبد خرید چهارپنج مجله جور کنم نصفشان ناموجود میشوند. مثلا همین مجله فیلم امروز هنوز دوروز نیست که در سایت قرارگرفته ولی ناموجود شد یا مجله برداشت اول سه روزه ناموجود شد.برخی مجلات هم یک در میان ارائه میشوند. ممنون
  • تعداد صفحات: 146
  • شماره: 14
  • سال انتشار: 1401
  • ماه انتشار: خرداد
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: فیلم امروز

مقالات پیشنهادی

 تاریخ عشق

تاریخ عشق

او عشق به پدرم را به سرزندگی تابستان آشنایی‌شان نگه داشته است. زندگی را پس زده تا این کار را بکند. گاهی روزهای زیادی فقط با هوا و آب زنده است. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله فیلم امروز
مشاهده همه arrow iconSome text some message..