لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

چوم چوم

معرفی کتاب چوم چوم نوشته‌ی لاله جعفری

تهمینه حدادی

دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

Save Story
عکس روی جلد کتاب چوم چوم

چوم چوم یک مورچه کوچک است که با دیدن یک مورچه  باربر متوجه می‌شود خودش هیچ شغلی در دنیا ندارد. او باید دست به کار شود. پس وقتی به مجله فروشی می‌رسد با خریدن مجله‌ای درباره مشاغل دنبال یک شغل درست و حسابی می‌گردد. اول از همه با شغل بازیگری آشنا می‌شود.  او چلک‌وچلک راه میفتد  و می‌رود پیش کارگردان‌ها، از این کارگردان به آن کارگردان. اما پیش هر کارگردانی می‌رود، به او می‌گویند: «ما برای فیلم‌مان مورچه نمی‌خواهیم، خیلی متأسفیم!»

چوم چوم به خودش می‌گوید: «باید هم متأسف باشید! فیلمی که مورچه نداشته باشد که فیلم نیست.»

او باز هم مجله را ورق می‌زند و با شغل‌های دیگر آشنا می‌شود . او فکر می‌کند می‌تواند نقاش شود. اما وقتی نقاشی می‌کشد می‌فهمد هرچه می‌کشد قشنگ‌تر از آن در دنیا هست. بعد با شغل نویسندگی آشنا می‌شود. بعد با شغل خلبانی و وزنه برداری. اما انگار او برای هیچ کدام از این شغل‌ها خلق نشده است . پس او باید چه کار کند؟

کتاب «چوم چوم» یک روایت ساده و جذاب است از سوالی که کودکان در سال‌های اول مدرسه از خود می‌پرسند: «من باید چه کاره شوم؟» این کتاب سعی دارد به کودکان بگوید که شناخت ویژگی‌های فردی و مهارت‌های شخصی در انتخاب‌های ما مهم است و هر اتفاقی باید در زمان خود رخ دهد. تصویرگری‌های کتاب هم  با داستان همراه شده‌اند تا مخاطب با سختی مشاغل آشنا شود. همانطور که خواندیم مخاطب کودک ما در این کتاب با شغل‌هایی آشنا می‌شود که کمتر به آن پرداخته شده است. به نظرتان بالاخره شغل مناسب مورچه در آینده چه خواهد بود؟

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مطالب پیشنهادی

کتاب‌های پیشنهادی

شورش خرگوش ها

شورش خرگوش ها

آریل دورفمن
15,000 تومان
لوته و همتایش

لوته و همتایش

اریش کستنر
20,000 تومان
مقدمه ای بر مراحل خلق و تولید ادبیات کودکان

مقدمه ای بر مراحل خلق و تولید ادبیا...

نادر ابراهیمی
10,000 تومان
تماشاخانه ی کوچک هانا آرنت

تماشاخانه ی کوچک هانا آرنت

ماریون کلار
ناموجود
برج غار

برج غار

ع. ص. خیاط
35,000 تومان
Some text some message..