لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

قدم یازدهم

معرفی کتاب قدم یازدهم نوشته‌ی سوسن طاقدیس

تهمینه حدادی

دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱

shorter-link Save Story
تصویر کتاب بوسه هایی برای بابا از علیرضا گلدوزیان

« قدم یازدهم » یکی از مهم‌ترین کتاب‌های تألیفی حوزه کودک در طی چند دهه اخیر است. داستان این کتاب از روزی شروع می‌شود که یک شیر بزرگ یک بچه به‌دنیا می‌آورد. آنها داخل قفسی در باغ‌وحش زندگی می‌کنندُ، آن هم در شهری شلوغ. مدتی بعد شیرکوچولوی داستان ما بزرگ می‌شود. او در قفس فقط اندازه ده قدم امکان راه رفتن دارد و اگر قدم دیگری بردارد سرش به میله قفس می‌خورد. شیر کوچولو یاد می‌گیرد که همیشه فقط ده قدم بردارد و به این شیوه از زندگی عادت می‌کند. تا اینکه یک روز مأمور قفس فراموش می‌کند در قفس را ببندد. حالا وقت آن است که شیرکوچولو فرار کند. اما او طبق عادت فقط ده قدم برمی‌دارد و به بوته‌ای می‌رسد و همانجا خوابش می‌برد.  کم‌کم همه شهر متوجه گم‌شدن این شیر کوچک می‌شوند و همه جا را دنبالش می‌گردند اما خبری از او نیست. شیر داستان ما خواب است. خدا کند او از خواب بیدار شودُ، قدم یازدهم را بردارد و بتواند زندگی جدیدی برای خودش بسازد.

« قدم یازدهم » کتابی است با موضوع ریسک‌پذیری و تغییر. این کتاب به مخاطبان کوچک و بزرگ خود یاد می‌دهد که اتفاقات مهم پشت ترس‌های ما پنهان شده‌اند و برای رسیدن به هدف باید از این ترس‌ها عبور کرد.

همانطور که گفته شد این کتاب اثر مهمی در ادبیات ایران است. سوسن طاقدیس نویسنده این کتاب از مولفان بنام حوزه خردسال و کودک ایران بود که برای تالیف این کتاب موفق به دریافت جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی شد. همچنین این داستان درقالب  کتاب‌های درسی هم به دست کودکان رسیده است. از این اثر مهم انیمیشنی هم تهیه شده است.

تصاویر کتاب قدم یازدهم تصویرگر علیرضا گلدوزیان
تصاویر کتاب قدم یازدهم، تصویرگر: علیرضا گلدوزیان

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

تماشاخانه ی کوچک هانا آرنت

تماشاخانه ی کوچک هانا آرنت

ماریون کلار ,
38,000 تومان
لوته و همتایش

لوته و همتایش

اریش کستنر ,
20,000 تومان
گوژپشت نتردام

گوژپشت نتردام

ویکتور هوگو ,
10,000 تومان
شهر اشباح

شهر اشباح

ویکتوریا شواب ,
34,000 تومان
شهر زمرد اُز

شهر زمرد اُز

فرانک ال باوم ,
35,000 تومان
Some text some message..