لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله فیلم امروز شماره ۲۱

زنان مقتدر سینمای ایران
راه بی‌بازگشت

تئاتر مکتوب در یونان باستان شکل گرفت و درام نویسان یونانی شخصیت‌هایی خلق کردند که کهنه نمی‌شوند و به دغدغه‌های انسان امروزی نیز می‌توانند پاسخ دهند. در بین این شخصیت‌های ماندگار زن‌های مقتدری چون مده‌آ و آنتیگونه نیز حضور دارند؛ زن‌هایی که در جهان باستان و در متن مناسبات پدرسالارانه رویاروی مردهای خائن و ستمگر و خود محور قرار می‌گیرند. مده آ مورد بی‌مهری محبوبش ژازون قرار می‌گیرد اما در مقابلش کم نمی‌آورد و به سختی از او انتقام می‌گیرد آنتیگونه با کرئون پادشاه یونان درگیر می‌شود و جان خود را در این مصاف از دست می‌دهد مناسبات قدرت در یونان باستان گرچه دموکراتیک بود اما این دموکراسی صرفا برای اشراف و آزادگان بود و شامل بردگان و در مواردی زن‌ها نمی‌شد زن جنس دوم بود و از نگاه بسیاری از نخبگان فقط به کار فرزندآوری می‌خورد.

بهزاد عشقی

صفحه ۵۳


جام جهانی فوتبال، بدون حمیدرضا صدر
دلیل دیگری برای اندوه این روزها

جام جهانی فوتبال در قطر شروع شده اما این جام جهانی بدون حمید، صفا ندارد. تازه غیبت حمید دلیل دیگری‌ست اضافه بر سایر دلایل که این جام جهانی برای‌مان جلوه همیشگی را ندارد و آن شور و شوق هر چهار سال یک بار را این بار به دلایل روشن نداریم. خود حمید دوسه سال پیش در برنامه‌ای تلویزیونی، پیش گویانه گفته بود که این جام جهانی را نخواهد دید. آن قدر ساده و معصومانه گفته بود که شاید خیلی‌ها آن را باور نکردند و شوخی تصور کردند ما که از بیماری او خبر داشتیم صدای ناقوس‌ها را شنیدیم و معنایش را دریافتیم اما منتظر معجزه‌ای بودیم که این پیش‌گویی او غلط از کار دربیاید.

هوشنگ گلمکانی

صفحه ۶۷


مشاهده و خرید نسخه‌های مجله فیلم امروز

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 132
  • شماره: 21
  • سال انتشار: 1401
  • ماه انتشار: آذر
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: فیلم امروز

مقالات پیشنهادی

 پاییز فصل آخر سال است

پاییز فصل آخر سال است

گوشی را که برداشتم، گفت: «سلام لیلا خانم. امیر صالحی هستم. شماره‌ی شما را از ساغر گرفته‌ام.» گفت دارند یک روزنامه‌ی جدید درمی‌آورند. گفت هر روز سه صفحه‌ی فرهنگی دارند. یک صفحه‌اش ظهر می‌رود برای چاپ، دو صفحه‌اش عصر، گفت اگر فرصت دارم و اگر دوست دارم، یکشنبه عصر سری به‌شان بزنم. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله فیلم امروز
مشاهده همه arrow iconSome text some message..