× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی زیر ۶۰۰ گرم ۱۵ هزار تومان و بالای ۶۰۰ گرم ۲۳ هزار تومان، در صورتی که مبلغ اضافه‌ای بابت پست با هزینه پاکت یا کارتن دریافت شده باشد به شما برگشت داده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله از طریق تلفن یا پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خود شماست.
  • سفارشات پستی به غیر از روزهای پنج شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی حداکثر ظرف 1 روز کاری تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

۱۹۸۴

نویسنده:
جورج اورول

جنگ، همان‌طور که خواهیم دید، نه فقط نابودی ضروری را محقق می‌سازد، از جنبه‌ی روان شناختی نیز به این اقدام مقبولیت می‌بخشد. علی‌الاصول، بسیار آسان می‌توان با ساختن معابد و اهرام، با حفر چاه‌ها و پُر کردن مجددشان، یا حتی با تولید کالاها به میزان گسترده و سپس سوزاندن‌شان، مازاد کار انسانی را هدر داد. اما این عمل صرفاً بنیان اقتصادی برای جامعه‌ای مبتنی بر سلسله‌مراتب فراهم می‌آورَد اما هرگز مبنایی عاطفی به آن نمی‌بخشد. پای‌بندی توده‌ها به اخلاقیات، تا زمانی که در آرامش سرشان به کار گرم باشد، اسباب نگرانی نیست؛ آنچه مایه‌ی دغدغه است اخلاقیاتِ خود حزب است. از حقیرترین عضو حزب انتظار می‌رود که لایق، زحمت‌کش و حتی در عرصه‌ای محدود باهوش باشد، اما، علاوه‌بر این‌ها، ضروری است زودباور و متعصبی نادان باشد که حالات روحي غالبش عبارت‌اند از ترس، نفرت، چاپلوسی و پیروزمنشی عیاشانه. به عبارت دیگر، لازم است روحیه‌ای داشته باشد متناسب با وضعیت جنگی. اصلاً مهم نیست آیا واقعاً جنگی در حال وقوع است یا نه، و از آن‌جایی که هیچ پیروزی قطعی و تعیین‌کننده‌ای قابل حصول نیست، ابداً اهمیت ندارد جنگ خوب پیش می‌رود یا بد. ضروری است وضعیت جنگی وجود داشته باشد، همین و بس. دو نیم کردن ادراک که حزب از اعضایش می‌طلبد، و در فضای جنگ آسان‌تر قابل حصول است، اکنون فراگیر شده، اما هر چه مرتبه‌ی فرد بالاتر باشد این دوپارگی بارزتر می‌شود.

صفحه ۲۲۵

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پیشنهاد نویسندگان بزرگ؛ صد سال تنهایی

پیشنهاد نویسندگان بزرگ؛ صد سال تنهایی

وبسایت لیت‌هاب با بررسی گفت‌وگوها و یادداشت‌های بسیاری از نویسندگان بزرگ فهرستی تهیه کرده است از کتاب‌هایی که این نویسندگان بیش از همه خواندنشان را پیشنهاد کرده‌اند. این پیشنهادها را در «آوانگارد» دنبال کنید. هر پیشنهاد با توضیح مختصری دربارۀ کتاب و نام پیشنهاد دهندگان آن همراه است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات چشمه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم جورج اورول
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی کاوه میرعباسی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..