لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

۱۹۸۴ | نشر چشمه

نویسنده:
جورج اورول

جنگ، همان‌طور که خواهیم دید، نه فقط نابودی ضروری را محقق می‌سازد، از جنبه‌ی روان شناختی نیز به این اقدام مقبولیت می‌بخشد. علی‌الاصول، بسیار آسان می‌توان با ساختن معابد و اهرام، با حفر چاه‌ها و پُر کردن مجددشان، یا حتی با تولید کالاها به میزان گسترده و سپس سوزاندن‌شان، مازاد کار انسانی را هدر داد. اما این عمل صرفاً بنیان اقتصادی برای جامعه‌ای مبتنی بر سلسله‌مراتب فراهم می‌آورَد اما هرگز مبنایی عاطفی به آن نمی‌بخشد. پای‌بندی توده‌ها به اخلاقیات، تا زمانی که در آرامش سرشان به کار گرم باشد، اسباب نگرانی نیست؛ آنچه مایه‌ی دغدغه است اخلاقیاتِ خود حزب است. از حقیرترین عضو حزب انتظار می‌رود که لایق، زحمت‌کش و حتی در عرصه‌ای محدود باهوش باشد، اما، علاوه‌بر این‌ها، ضروری است زودباور و متعصبی نادان باشد که حالات روحي غالبش عبارت‌اند از ترس، نفرت، چاپلوسی و پیروزمنشی عیاشانه. به عبارت دیگر، لازم است روحیه‌ای داشته باشد متناسب با وضعیت جنگی. اصلاً مهم نیست آیا واقعاً جنگی در حال وقوع است یا نه، و از آن‌جایی که هیچ پیروزی قطعی و تعیین‌کننده‌ای قابل حصول نیست، ابداً اهمیت ندارد جنگ خوب پیش می‌رود یا بد. ضروری است وضعیت جنگی وجود داشته باشد، همین و بس. دو نیم کردن ادراک که حزب از اعضایش می‌طلبد، و در فضای جنگ آسان‌تر قابل حصول است، اکنون فراگیر شده، اما هر چه مرتبه‌ی فرد بالاتر باشد این دوپارگی بارزتر می‌شود.

صفحه ۲۲۵

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 قدیس شکارچیان

قدیس شکارچیان

«بر استخوان‌های مردگان»، در نوامبر ۲۰۰۹ منتشر شد و عنوان آن برگرفته از شعری از ویلیام بلیک در ضرب‌المثل‌های جهنم است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات چشمه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم جورج اورول
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی کاوه میرعباسی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..