× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

ولگردان و داستان های دیگر

نویسنده:
ماکسیم گورکی

عقيده «رقیم» که امواج را به حد افراط ستایش می‌کند، در نظر من خنده‌آور و غیر قابل فهم نیست. منظرة اطراف، بسیار زنده، بسیار دلپذیر و بسیار طرب‌انگیز می‌باشد! دریا پرهیبت و آرام است. پنداری هر نفسی که می‌کشد حرارت روز را به سوی کوه‌ها، که هنوز سرد نشده‌اند، می‌فرستد. قدرت و حرارت شدید و غلیظی متراکم می‌کند در صفحه آبی تیره رنگ آسمان، در خلال نقوش زرین ستارگان، چیز مجلل و باشکوهی که روح را مجذوب و قوه متفکره را مشوش می‌کند، خوانده می‌شود: این مانند انتظار شیرین کشف و الهامی است.

همه چیز ساکت و آرام است. به‌نظر می‌رسد، پس از یک لحظه همه از سکون و آرامش خارج می‌شوند، و در آهنگ موزونی، که لطف و ملاحت آن وصف‌ناپذیر است، طنین‌انداز می‌گردند. آن موزیکی است که اسرار جهان را بازخواهد گفت. آنها را در نظر عقل، روشن و قابل فهم خواهد کرد. آنگاه مانند آتشی خیالی خاموش خواهد شد، و روح را با خود، به آن بالا، به لُجه تیره و آبی رنگ خواهد برد. نقوش متشنج ستارگان، از تلاقی با آن درخشان خواهند شد. آن آهنگ شگفت‌انگیز و معجزه‌آمیز کشف و الهام‌بخش خواهد بود.


افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هنر همچون درمان

هنر همچون درمان

این مفهوم که هنر نقشی در توازن بخشیدن به احساسات ما دارد نویدبخش پاسخ به این پرسش دیرین است که چرا مردم این‌قدر از نظر سلیقه‌ی هنری با هم متفاوت‌اند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات نگاه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم ماکسیم گورکی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..