لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

پیش به سوی سرزمین‌های نو!

وقت‌هایی را به یاد دارم که...

سپهر صانعی

جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۹

shorter-link Save Story
sempe

لحظات انقلابی، لحظاتی از تاریخ فردی و یا اجتماعی گونه انسان‌اند که دایره‌ای جدید از امکان‌ها پیش پای او می‌گذراند. انقلاب کشاورزی یعنی یک‌جا نشینی و امکان ایجاد اجتماعات بزرگ‌تر، انقلاب صنعتی یعنی همه چیز سریع‌تر، و اولین قدم یک کودک یعنی راه رفتن و دویدن. خواندن اولین کتاب برای من و احتمالا برای همه‌ی آدم‌های این دنیا یک چنین لحظه‌ای است. لحظه‌ای انقلابی.

من مشهد زندگی می‌کردم و دایی‌ام -احتمالا آن زمان‌ها دانشجو بود و من کوچک‌تر و لاابالی‌تر از آن بودم که برایم اهمیت داشته باشد- در تهران زندگی می‌کرد. وقت‌هایی را به یاد دارم که به مشهد می‌آمد؛ کادوهایی خوشمزه و رنگی و عجیب که نظیرشان را در زندگی نچشیده بودم. یکی از این سوغاتی‌ها اما، مجموعه داستان‌هایی بود به قلم رنه‌گوسینی و سامپه؛ ۵ جلد از «ماجراهای نیکولا کوچولو». داستان‌هایی کوتاه به همراه نقاشی‌های بامزه که ماجراهای پسربچه‌ای درست هم سن و سال خودم را روایت می‌کرد. با اشتیاق می‌خواندمشان و برای اولین‌بار غرق دنیایی جز دنیای خودم شدم. دنیایی که بسیار به دنیای من شبیه بود، پسری که مثل من عاشق کیک شکلاتی بود و مشق‌هایش را نمی‌نوشت و به مادرش اصرار می‌کرد تا برای تولدش یک دوچرخه بخرد. محشر نیست؟ او درست مثل من بود! چطور ممکن است؟!

sempe

غرق شدن در دنیای کتاب، همان لحظه‌ی انقلابی بود. لحظه‌ی کشف دنیاهایی نو و امکان‌هایی بی‌شمار. دریایی از امکانات مختلف و تمام نشدنی که رو به رویم ظاهر شده بود و فقط کافی بود تا به درونش شیرجه بزنم. حتما می‌دانید که از چی حرف می‌زنم. از همان زمانی که به خودت می‌آیی و می‌بینی که نیم ساعت، یک ساعت گذشته و تو متوجه خودت نبوده‌ای. برای دقایقی از «من» دور شده‌ای و «دیگری» بودن را چشیده‌ای. اگر این انقلابی نیست پس چیست؟ البته آن زمان این چیزها را نمی‌فهمیدم و تنها چیزی که می‌فهمیدم این بود که به آن ۵۰۰ تومان پول ماهانه نیاز داشتم تا جلدهای جدیدتر کتاب را هر چه سریع‌تر بخرم. کتاب‌هایی که داستان‌هایشان حالا به بخشی از خاطرات خود من بدل شده‌اند.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

هنر ظریف رهایی از دغدغه ها

هنر ظریف رهایی از دغدغه ها

مارک منسن ,
42,000 تومان
ایزابل بروژ

ایزابل بروژ

كریستیان بوبن ,
40,000 تومان
خودت را تباه نکن

خودت را تباه نکن

گری جان بیشاپ ,
ناموجود
هنرمندانه بقاپید

هنرمندانه بقاپید

آستین كلئون ,
ناموجود
Some text some message..