لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

داستان خیانت و فاجعه

مروری کوتاه بر کتاب دزد پادگان اثر توبیاس ولف

نویسنده مهمان

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸

shorter-link Save Story
 کتاب دزد پادگان

دزدگان پادگان رمانی از نویسنده‌ی آمریکایی توبیاس ولف است که برنده‌ی ‌جایزه‌های بسیاری از جمله پن و فاکنر شده‌است. همچنین این کتاب در سال ۱۹۸۵ عنوان بهترین اثر داستانی را دریافت کرده است.

بخش ابتدایی کتاب که از زاویه‌ی سوم شخص است زندگی پسر جوانی را روایت می‌کند که پدرش روزی خانواده را ترک می‌کند و زندگی آن‌ها دچار خلل می‌شود. فیلیپ پسر بزرگ‌تر خانواده برای فرار از وضعیت آشفتۀ خانه به ارتش می‌پیوندد. او در تلاش است کمترین ارتباط را هم با خانواده‌ی خود قطع کند و حتی پیدا کردن برادرش که در سانفرانسیسکو ناپدید شده است را هم از سر باز می‌کند.

بخش دوم کتاب زاویه‌ی دید اول شخص دارد و از نگاه فیلیپ به اتفاقات می‌نگرد. او همراه با دو پسر جوان دیگر که آن‌ها هم جزئی از چتربازان ارتش بودند پیش از اعزام به جنگ ویتنام به انبار مهمات فرستاده می‌شود. در این ماموریت محافظتی بین سه پسر جوان -فلیپ، هابارد، لوییس- بحث‌ها و درگیرهایی رخ می‌دهد که آن‌ها ظرفیت خشونت غیرمنتظره‌ی خود را کشف می‌کنند. در بحث‌هایی که بین این سه جوان پیش می‌آید خواننده به شخصیت و گذشته‌ی هر یک از آن‌ها پی می‌برد.

در خلال محافظت از انبار مهمات سه سرباز متوجه می‌شوند جنگل مجاور درحال سوختن در آتش است. دو مرد شهری نزد سربازها می‌آیند و از آن‌ها می‌خواهند انبار را ترک کنند اما سه جوان از این نوید کمک‌بخش امتناع می‌کنند و حتی دو مرد را با اسحله تهدید می‌کنند. این اتفاق بین سه جوان رشته‌ اتصالی پنهانی را ایجاد می‌کند. آن‌ها به دوستانی تبدیل می‌شوند که گمان می‌برند در تمام مراحل می‌توانند پشت یک‌دیگر باشند اما درهمیشه بر یک پاشنه نمی‌چرخد.

در این بخش دوباره زاویه‌ی دید به سوم شخص تغییر می‌کند. روزی لوییس برای دیدن فیلمی راهی شهر می‌شود که تصمیم می‌گیرد برای خودش فاحشه‌ای اختیار کند و در راه اجابت این خواسته به دیوانه‌ترین و عجیب‌ترین روسپی ممکن برمی‌خورد. او پول کافی برای پرداختن ندارد و سرخورده به پادگان باز می‌گردد. در پس این ماجرا اتفاق عجیبی در پادگان رخ می‌دهد؛ سرقت‌‌های پی‌در‌پی که پیش از این در پادگان سابقه نداشته‌اند. این‌بخش تقریبا در کشمکش پیدا کردن سارق طی می‌شود.

بخش آخر را فیلیپ روایت می‌کند. به اعتماد او خیانت شده، دزد یکی از دوستان خودش است که او گمان می‌برد اتصالی همیشگی بینشان برقرار باشد. ولف در توصیف یاس این سرباز کمال ظرافت را به خرج می‌دهد. او دیدگاه‌های خیانتکار را هم درگیر می‌کند و خواننده را در فراز و نشیب‌های زندگی او و دوستانش شرکت می‌دهد.

این پسرها که در حال آماده شدن برای آینده‌ای خشن هستند نامه‌ها و تماس‌هایی از خانه دریافت می‌کنند که نشان می‌دهد گذشته‌یشان گم شده یا از بین رفته. دزد پادگان مملو از غم و اندوه و ناامیدی وعصبانیتی است که در تک‌تک حالت‌های شخصیت‌ها نمود دارد. کتابی دربارۀ فاجعه و خیانت که کوتاه بودن آن عاملی است که می‌توان با خواندنش یک شب دل‌پذیر را گذراند؛ البته باید بدانیم نثر شیوا و توصیفات دقیق و زیبای توبیاس ولف نیز لذت خواننده را چند برابر می‌کند.

دزد پادگان

دزد پادگان

نویسنده: توبیاس ولف ناشر: بیدگل قطع: شمیز،پالتویی نوع جلد: شمیز قیمت: 44,000 تومان


توبیاس ولف، دزدگان پادگان، چاپ اول ،مترجم بیتا ابراهیمی ، نشر بیدگل

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

صید ماهی بزرگ

صید ماهی بزرگ

دیوید لینچ ,
42,000 تومان
کابوی تحمل ناپذیر

کابوی تحمل ناپذیر

روبرتو بولانیو ,
60,000 تومان
گزارش به کمیسر

گزارش به کمیسر

جیمز میلر ,
85,000 تومان
فرشته تاریخ

فرشته تاریخ

محمد رضایی راد ,
16,000 تومان
Some text some message..