لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

واقعا چقدر غیرقابل‌تحمل بود!

بخشی از کتاب «حرمسرای قذافی» اثر آنیک كوژان

آیدا دهقان‌شاد

شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷

Save Story
حرمسرای قذافی

تحقیقاتم در طرابلس با مشکل روبرو شد. حالا در این شهر هیچ‌کسی نمی‌خواست هیچ حرفی درباره بادیگاردهای مشهور قذافی بشنود. بادیگاردها هم همراه قائد اعظم نیست و نابود شده بودند. بله هیچ اثری از آثارشان پیدا نبود! کوچک‌ترین اشاره‌ای به آن‌ها فقط باعث شرمساری و سرافکندگی مخاطب می‌شد. و این خجالت و سرافکندگی در درجه نخست و بیش از هر جای دیگری، در وزارت دفاع رژیم جدید قابل‌مشاهده بود؛ وزارتخانه‌ای که کفِ محوطه‌ ورودی‌اش همچنان با فرشی که منقش به چهره قذافی است مفروش شده است. اسامه جویلی، فرمانده انقلابیون شهر زنتان، که پس از مرگ قذافی به‌عنوان وزیر دفاع جدید لیبی معرفی شد، به من اطمینان‌خاطر داد که: «وجود این زن‌ها – بادیگاردهای قذافی – به سیمای ارتش لیبی خسارت عمده‌ای وارد کرد. چه رسوایی و خفت بزرگی بود! و چه سیلی‌ای بر گوش همه آن نظامیان واقعی میهن‌پرستی که دفاع از وطن را بزرگ‌ترین آرمان خویش می‌پنداشتند! قذافی آن زن‌ها را جلو می‌انداخت تا توجه عمومی را به خودش جلب کند و سیمای عمومی‌اش را به‌عنوان حامی زنان ارتقا ببخشد، اما این کارش چیزی نبود جز تزویر و ریا. او همزمان با این کارش عملا در حال تخریب ارتشش بود. واقعا چقدر غیرقابل‌تحمل بود! من کاپیتان جوانی بودم، اما به درجه‌ای از تنفر از کل نهاد ارتش رسیدم که آمادگی‌اش را داشتم در اولین فرصت استعفا بدهم و دنبال کاری غیرارتشی بروم. واقعا ما به کجا داشتیم می‌رفتیم؟ چگونه می‌توانستم آن زن‌ها و دخترها را که قذافی، خیلی ساده آن‌ها را به دم تیغ داده بود، جدی بگیرم؟ بگذارید به صراحت بگویم که آن‌ها فقط برای نمایش قذافی بودند، برای عوام‌فریبی بودند و البته برای سرحال آوردن قذافی در اوقات فراغتش. همه این‌ها حال به هم زن بود.» 

حرمسرای قذافی

حرمسرای قذافی

نویسنده: آنیك كوژان ناشر: ثالث قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: 72,000 تومان


آنیك كوژان، حرمسرای قذافی، چاپ بیست و هفتم ،مترجم بیژن اشتری ، نشر ثالث

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب‌های پیشنهادی

گور به گور

گور به گور

ویلیام فاکنر
90,000 تومان
سیزده دلیل برای این که...

سیزده دلیل برای این که...

جی اشر
42,000 تومان
کارما

کارما

دو زانتاماتا
ناموجود
چائوشسکو

چائوشسکو

ادوارد بئر
ناموجود
Some text some message..