لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله فیلم امروز شماره ۲۰

کالبدشکافی حجاب در سینمای ایران

در کوران حوادث اجتماعی ماه گذشته و در شرایطی که سینمای ایران تحت تأثیر فضای ملتهب کشور و انبوهی از مشکلات مختلف عملایه حالت نیمه تعطیل درآمده، گفتن و نوستن درباره موضوع های هنری و سینمایی کمی بیهوده به نظر می‌رسد و طبعا در این روزهای خاکستری و بلاتکلیفی، خیلی از علاقه‌مندان پی‌گیر مباحث هنری هم حوصله این بحث‌ها را ندارند. اما تاریخچه چهل ساله ما شاهد است که خیلی وقت‌ها به مناسبت رویدادهای اجتماعی و سیاسی و حتی طبیعی، از دریچه سینما به سراغ آن موضوع‌ها رفته‌ایم. این بار هم با توجه به آن چه باعث ایجاد فضای موجود در جامعه شده، مناسب دیدیم پرونده‌ای درباره این موضوع روز جامعه و بررسی سیر تحول تاریخی‌اش، یعنی پوشش و حجاب زنان در سینمای ایران، تدارک ببینیم و این پربسامدترین کلیدواژه روز را در عرصه سینما بررسی کنیم.

شاهین شهری کهن

صفحه ۱۸


امین جریان دارد

امین تارخ را در کلاس اول دانشکده هنرهای زیبا دیدم. از شیراز آمده بود، من از مشهد. هر کدام از بچه‌ها از شهری آمده بودند، چندتایی هم از تهران. امین از همان روزهای اول دیدنی شد. بازیگر باید دیدنی باشد. در کلاس‌مان چند نفری کم کم بیش‌تر از بقیه دیده می‌شدند. آنها که بیشتر بازیگر بودند. من و امین به آهستگی دوست شدیم. روش‌مان در بازیگری با هم فرق می‌کرد. وقتی یکی از استادان‌مان، محمد كوثر، از آمریکا آمد و آموزش‌هایش را آغاز کرد - که واقعا استاد خوبی بود - هم درس می‌داد و هم کارگردانی می‌کرد، امین تارخ شد بازیگر اول و همیشگی او. اما من با آمدن علی رفیعی از فرانسه، شدم بازیگر مورد علاقه او. دو روش و نوع نگاه به تئاتر داشتند.

رضا کیانیان

صفحه ۵۱


مشاهده و خرید نسخه‌های مجله فیلم امروز

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 132
  • شماره: 20
  • سال انتشار: 1401
  • ماه انتشار: آبان
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: فیلم امروز

مقالات پیشنهادی

 واقعیتی عینی و واقعیت ذهنی

واقعیتی عینی و واقعیت ذهنی

فهم ایده «نظم خیالی» برای انسان‌ها دشوار است چون مسلّم می‌دانند که دو نوع واقعیت داریم: واقعیتی عینی و واقعیت ذهنی. در عالَمِ واقعیت عینی، وجود چیزها مستقل از باورها و احساسات ماست. مثلا نیروی جاذبه واقعیتی عینی است. مدت‌ها قبل از نیوتن وجود داشت و بر کسانی که به آن باور ندارند همان‌قدر تاثیر می‌گذارد که بر باورمندان به آن. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله فیلم امروز
مشاهده همه arrow iconSome text some message..