لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله تجربه (۲) (دوره جدید)

شعر شفیعی کدکنی بازتابنده‌ی فهم عارفانه و اخلاقی او از جهان هستی و تلاش برای بازآفرینی ظرفیت فرهنگ ایرانی است، از این روست که هم بر دل می‌نشیند و هم ذهن و زبان را به تکاپو وا می‌دارد. در حقیقت شعر او به مثابه یک «رسانه‌ی فرهنگی» در فرایندهای مختلف ارتباطی جامعـه ی کنونی عمل می‌کند. شفیعی در شعر بـه دنـبال بازخوانی و بازیابی «ساختار ساختارهایی» است که به فرهنگ و تمدن ایرانی در همه‌ی لایه‌ها و پهنه‌ها قدرت زایندگی داده است. به نظر او آنچه این فرهنگ و ساختار کلان آن را در دوران کهن برجستگی ویژه بخشیده است، «آزادی خرد» است که متاسفانه در دوران ما جای خود را به «حجیت ظن» داده و «گزاره‌های گمانی» را به جای «گزاره های منطقی» نشانده است. این دغدغه‌ی شفیعی رامی‌توان در گفتار متأملانه و منش معنادارش به خوبی دریافت؛ حافظه‌ی بی بدیل، زبان نافذ، نگاه مهربانانه و رفتار فروتنانه‌اش منظومه‌ای ارتباطی شکل می‌دهد که پیام نهایی آن خردورزی و درس آموزی از فرازها و فرودهای تاریخی است. در برابر شفیعی که می نشینی قدرت گفت وگو و ورود به جهانهای دانشی و تجربی او راه و این هنر گفت وگویی اوسـت که از شنونده ی سخن خود، گوینده‌ای حقیقت جو می‌سازد و هر شنیده و دیده‌ی تاریخی را به سبب و سندی برای بازشناسی زمینه‌های ازدست رفته‌ی فرهنگی و اجتماعی و سیاسی تبدیل می‌کند.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 144
  • شماره: 2 (دوره‌ی جدید)
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: آبان
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: تجربه

مقالات پیشنهادی

 هفته‌ی چهل و چند

هفته‌ی چهل و چند

دیوار چین طولانی‌تر از چیزی بود که در عکس‌ها دیده بودم. شکوه و غم را یک‌جا ریخت توی دلم. میان طبیعت سبز و بکر راه خودش را باز کرده بود و رفته بود بالا. پایم را که روی اولین پله‌ی سنگی گذاشتم، سنگینی تاریخ انسانی‌اش آوار شد روی شانه‌هایم. دستم را گذاشتم روی شکمم. «شکوفه‌ی سیب، این‌جا رو یادت بمونه.» یادش نمی‌ماند. بعدها که دنیا می‌آمد و عقل‌رس می‌شد، باید می‌نشستم و دخترک یا پسرک را می‌نشاندم روی پاهایم. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله تجربه
مشاهده همه arrow iconSome text some message..