لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
سفارش شما شنبه 16 مهر 1401 تحویل پست داده خواهد شد.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

سرگذشت پیانو

نویسنده:
هرولد شونبرگ

موزار در کودکی و نوجوانی همیشه هارپسیکورد، کلاویکورد و اُرگ می‌نواخت. این کار تا سفرش به پاریس در ۲۱ سالگی (۱۷۷۸) ادامه داشت. در آنجا بود که پیانو توجهش را جلب کرد و برای اولین بار به‌طور جدّی روی آن دقیق شد (اگرچه قبلاً هم این ساز را دیده و نواخته بود). در ۱۷۷۷ به مانهایم رفت. در نامه‌ای که مادرش به شوهر خود نوشت از تأثیر شگفت‌انگیزش بر علاقمندان به موسیقی یاد می‌کند:

«به جرأت می‌گویم که نوازندگی او بسیار فرق کرده، اکنون دیگر آنطور که در سالزبورگ می‌نواخت نمی‌نوازد. در اینجا پیانو فورته فراوان است و او به خوبی می‌داند چگونه این ساز را به کار بگیرد. هیچ کس تابحال چنین نغمه‌هایی را نشنیده؛ در یک کلمه بگویم، هر کس موسیقی او را شنیده، می‌گوید نظیرش در هیچ جا وجود ندارد.» از این سال، ۱۷۷۷، به پیانو هم تمایل پیدا کرد، اگرچه همچنان به کلاویکورد وفادار مانده بود و در خانة خود می‌نواخت، و در کنار پیانو، در ساختن آثارش از آن استفاده می‌کرد. از ۱۷۷۷ کنسرتوها و سونات‌هایی که نوشته شد، ازک ۴۱۴ به بعد، همگی با پیانو تصنیف گردید. (امّا محقق برجسته هایات کینگ عقیده دارد که گرایش موزار به پیانو در ۱۷۷۴ انجام گرفت. دلایل خوبی هم برای ادّعای خود می‌آورد.)

صفحه ۴۴

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 خاتمه بر عشق!

خاتمه بر عشق!

کتاب بر باد رفته حکایت دختری به نام اسکارلت را روایت می‌کند که در مسائل عشقی سردرگم است. داستان در دوران جنگ‌های داخلی امریکا رخ داده است و اسکارلت جوان توانسته در شرایط نابه‌سامان جامعه روی پای خود بایستد. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ناهید
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی پرتو اشراق
مشاهده همه arrow iconSome text some message..