لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

حکومت نظامی (شهر بندان)

نویسنده:
آلبر کامو

و اما موضوع نمایشنامه که پیدایش بیماری طاعون در کادیکس، یکی از شهرهای اسپانیا است، در حقیقت طاعون و فرمانروایی آن بر شهر به جای حکومت پیشین و وضع شرایط و وضعیت‌های جدید، استعار‌ه‌ای بیش نیست و اشاره‌ی نویسنده به جنگ داخلی اسپانیا و چیره شدن فرانکو و ارتشی‌ها بر کشور، سرنگونی حکومت قانونی جمهوری که با رأی اکثریت مردم جای نظام پادشاهی را گرفته بود و آخر سر برقراری حکومت فاشیستی و سرکوب‌گر فرانکو و یارانش است که سال‌ها طول کشید و به بهای جان صدها هزار نفر از میهن‌پرستان اسپانیایی و افرادی از ملیت‌های دیگر که برای بقای حکومت جمهوری از جان‌شان گذشتند تمام شد.

البته بنا به گفته‌ی خود نویسنده این نمایشنامه و موضوع آن هیچ ارتباطی با رمان بزرگش یعنی «طاعون» ندارد و همان‌طور که در بالا یادآور شدم، طاعون بهانه یا استعاره‌ایست برای آن‌چه که در اسپانیا در چند سال پیش از جنگ جهانی دوم گذشت، یعنی جنگ داخلی اسپانیا، سقوط نظام جمهوری و برقراری حکومت سرکوب‌گر فاشیستی در این کشور است.

مقدمه مترجم

دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 دیگر نمی‌نویسم؛ چون مرده‌ام

دیگر نمی‌نویسم؛ چون مرده‌ام

آنتوان چخوف در سال 1860 در کشور روسیه متولد شد. یکی از بهترین نویسندگان طنز آنتوان چخوف است. این نویسنده مشکلات ریز و درشت جامعه‌ را به شکلی طنازانه می‌نویسد که همیشه مخاطب را شگفت زده کرده است. آنتوان چخوف را با شکسپیر مقایسه می‌کنند و او را هم‌رده شکسپیر قرار می‌دهند. حتی برخی معتقدند که او دومین نمایش‌نامه نویس برتر جهان است. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات به سخن
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم آلبر کامو
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی پرویز شهدی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..