× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

برگ ریزان (کلام آخر درباره زندگی٬ عشق٬ جنگ و خدا)

نویسنده:
ویل دورانت

درباره ظهوری دوباره از نوعی دیگر

در سال ۱۸۸۳، فردریش نیچه، مهم‌ترین فیلسوف اروپایی بعد از کانت، نظر مشهورش را دربارة افول معنوی بشر و جایگاه خدا اعلام کرد. پنج سال بعد پیش‌بینی کرد زمانی خواهد رسید که «تاریخ به قبل و بعد از نیچه» تقسیم خواهد شد. نیچه باور داشت که حملاتش به مسیحیت و نظامِ دموکراسی در مورد هر دوِ این طريقت‌ها کُشنده خواهد بود، و اینکه قرن بیستم به‌ نابودی آن‌ها خواهد نشست.

پیش‌بینی‌هایش هنوز هم می‌توانند درست انگاشته شوند. نیمی از دنیای مسیحیت، این دین را رسماً پس زده‌اند، و در نیمِ دیگر، مرگ معنویت و دین‌مداری موضوع اصلی یزدان‌شناسان است. نیمی از دنیای مسیحی، دموکراسی را به‌عنوان نقابی برای حکمرانی پول بر زندگی ساده دانسته‌اند و آن را رد کرده‌اند، و در بخش لاتین نیمة دیگر، دموکراسی به‌مرور جای خود را به حکومت‌های خودکامه می‌دهد. تقریباً تمام اروپا و آمریکا اخلاقیات مسیح را به دلیل ناسازگاری با نیروها و نقشه‌های نظامی به کنار گذاشته و «اخلاقیات سرورانه» نیچه را از «خواست قدرت» اتخاذ کرده‌اند. در جنگ جهانی مسیحیت را به شدت مجروح ساخته‌اند.

صفحه ۶۸

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 معنای زندگی چیست؟

معنای زندگی چیست؟

درباره معنی زندگی، کتابی است که در آن نویسنده عقاید و نظرات خود و چندی از بزرگان معاصر را پیرامون انگیزه و معنای زندگی گردآوری نموده است. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات کتاب پارسه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم ویل دورانت
مشاهده همه arrow iconSome text some message..