لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله فرهنگ امروز (۳۴)

سلبریتی و مدرنیته‌
پیش درآمدی بر کتاب «ابداع سلبریتی: چهره های عمومی از 1750 تا 1850»

«ماری آنتوانت همان بانو دایاناست!» این حرف فرانسیس فورد کاپولاست که سر صحنه فیلمبرداری فیلم دخترش سوفیا درباره ملکه فرانسوی، از شدت تشابه سرنوشت دو زن جا خورده بود. زاویه زمان پریشانه اختیار شده در فیلم، قویا این شباهت را به ذهن متبادر می‌کند: سوفیا کاپولا، ماری آنتوانت را در قامت دختر امروزی جوانی به تصویر می‌کشد که بین عطشش برای آزادی و قیودی که جایگاه ملوکانه‌اش بر او تحمیل کرده، گرفتار آمده است. موسیقی فیلم که آمیزه‌ای از آثار دوره باروک، گروه‌های راک دهه ۱۹۸۰ و قطعات الکترونیکی است، این تفسیر را به عمد برجسته می‌سازد. در آغاز، ماری آنتوانت به سیاق زنان جوان رازآلود و ماخولیایی فیلم‌های «خودکشی باکره‌ها» و «آنچه به ترجمه ناید» بسـان تجسدی تازه از دختر همیشه نوجوان ظاهر می‌شود؛ پس از آن، درون مایه دیگری رخ می‌نمایاند که سوفیا کاپولا در فیلم‌های بعدی‌اش آن را آشکارا پی گرفت: راه و رسم زندگی سلبریتی‌ها، ماری آنتوانت -همانند بازیگر فیلم «جایی» که در هتل مجللش گرفتار آمده، آنجا که از فرط کسالت طاقتش تاق شده اما مفری برای خروج از آن متصور نیست- با تعهداتی روبه رو می‌شود که به جایگاهش در کسوت چهره‌ای عمومی ارتباط دارد.

آنتوان لیلتی
ترجمه زکیه علیزاده، محمدتقی شریعتی

صفحه ۶۸

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 132
  • شماره: 34
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: بهمن
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: فرهنگ امروز

مقالات پیشنهادی

 عاشق شدن بدترین گناه است

عاشق شدن بدترین گناه است

زن های زیادی در زندگی ام بوده اند ،اما میترسم عاشق هیچ کدامشان نشده باشم.نه با شور و شعف.نه، شاید چنان که سرشت ایجاب می کند.از تصورش هم وحشت می کنم. وضع کنونی من _ باور کردنش هم عذابم میدهد _ نوعی مجازات طعنه آمیز است. یا این بود یا چیزی نبود جز اشتباهی بی پروا. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله فرهنگ امروز
مشاهده همه arrow iconSome text some message..