لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله تجارت فردا (۴۲۴)

خودرو ارزان در رویای عصرگاهی
آیا می توان به تغییر شرایط خریداران در بازار خودرو امیدوار بود؟

روزگاری است که خودرو از سفره ایرانی‌ها پریده و خبری از بازگشتش به آشیانه نیسـت. طرحی در مجلس تصویب شده که تلاش دارد با تغییر شرایط بازی، به جای تولیدکنندگان جانب مصرف کنندگان را بگیرد. اقدامی بی‌سابقه که بی‌ارتباط با جهت گیری‌های دولت سیزدهم و وزیر جدید صمت نیسـت از آنجا که خودرو در ایران امروز به کالایی عمومی (نه به معنی دقیق و علمی کلمه) تبدیل شده و انتفاع کاهش قیمت آن به نفع عده بسیار کثیری است، واردات مهمترین ابزاری است که در این سیاست تدارک دیده شده تا سیاستگذار را به مقصود خود برساند. چنین ایده‌ای البته ابهاماتی دارد. ابهاماتی که نسبت مستقیمی با طراحان و تدوین کنندگان سیاست و فشار ذی‌نفعان دارد. بنابراین هر چقدر این طرح در مجاری اداری و تقنینی بیشتر مورد بررسی قرار گیرد، احتمالا حجم آن‌ها کاهش خواهد یافت. فعلا بخش‌های متعددی از دستگاه سیاستگذاری کشور از مجلس و کمیسیون‌های تخصصی تا مرکز پژوهش‌های مجلس، شورای نگهبان، بخش‌های ناظر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای رقابت و وزارت صمت در حال چکش کاری و آچارکشی طرح موسوم به «آزادسازی واردات خودرو» هستند تا با نشاندن دستور کار و نیت و خواست خود در دل طرح، بهترین شکل ممکن از سیاست را از نظر خود به اجرا برسانند.

محمدحسین شاوردی

صفحه ۵۲

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 100
  • شماره: 424
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: مهر
  • دوره نشر: هفته‌نامه
  • ناشر: تجارت فردا

مقالات پیشنهادی

 رهش

رهش

اسب‌ها از دو روز قبل‌ش سم می‌کوبانند. سگ‌ها دندان به هم می‌سایند. شب‌ش گربه‌ها خرناس می‌کشند. کبوترها بی‌قراری می‌کنند و نصف شب تو لانه در جا بال می‌زنند. قزل‌آلاها عوض اینکه بالا بیایند، خودشان را رها می‌کنند در مسیر پایین‌دستِ رود. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله تجارت فردا
مشاهده همه arrow iconSome text some message..