لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله اندیشه پویا (۷۶)

صیاد دل‌ها
استاد شفیعی با هر یک از مراجعان و مشتاقان به زبان خود ایشان صحبت می‌کرد

وجود منشوری استاد شفیعی کدکنی با اضلاع گونه گون آن این فرصت را برای هیچ نگارنده‌ای فراهم نمی کند که بتواند در یادداشتی یا تقریظی یا مقاله و یا کتابی درباره وی به صورتی جامع و کامل سخن گوید و یا او را توصیف کند. او استاد، پژوهشگر، نویسنده، شاعر، مترجم و بالاتر از همه انسان بزرگی است که در اینجا می‌خواهم با تکیه بر وجوه استادیاش او را «صیاد دل‌ها» بنامم. استاد محبوبی که هر یک از اضلاع وجودش جاذبه‌ای در کار کرده و شخصیتی متمایز از او ساخته است. وقتی از هر کدام از ما دانشجویان قدیم استاد که سال‌ها بی‌تأخیرو بی‌غیبت روزهای سه شنبه استاد شفیعی کدکنی را درک کردیم درباره آن روزها بپرسید بی‌تردید شعر قیصر عزیز را به یاد می آورد وزیر لب زمزمه می‌کند. راستی روزهای سه‌شنبه پایتخت جهان بود. بهمن ۱۳۶۲ بود و من جزو اولین دانشجویان ورودی پس از انقلاب. شاگرد اولی استان در رشته ریاضی و فیزیک را رها کرده و دنباله‌رو ندای درونی و عشــق به شعر و ادبیات راهی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران شدم. جایی که می دانستم شفیعی کدکنی را خواهم یافت. استادی که پیش از این فقط شعرهایش را خوانده بودم و می‌شناختم. در ترم سوم یا چهارم بود که در میان واحدهای درسی‌مان روش تحقیق و مرجع شناسی در چهار واحد و حافظ و مثنوی و مبانی تصوف و عرفان را به ترتیب با استاد شفیعی کدکنی گذراندیم. از تمام آن روزها خاطره‌هایی محو و مبهم بر جانم نشسته که مجال گفتن آن را کم‌تر یافته‌ام. یادآوری خاطره‌های بیش از چهارده سال شاگردی استاد در دانشگاه تهران برای من افتخار بزرگی است که همواره از به یاد آوردن آن بر خود می‌بالم. آن روزها هم‌درس و هم شاگردی بسیاری از استادان بنام رشته ادبیات فارسی امروز ایران بودم که همگی در آن بان قدیم سالها در محضر استاد تلمذ میکردند.

مریم حسینی 

عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


سعدی
۱۴۰۰/۰۸/۰۹
سلام لطفا شماره 429 مجله تجارت فردا را اضافه بفرمایید - با تشکر - سعدی آموزگار
سعدی
۱۴۰۰/۰۸/۱۳
باسلام خدمت دوستان گرامی آوانگارد لطفا اگر امکان پذیر است شماره های 429و 430 مجله تجارت فردا را در کیوسک بزارید - با تشکر آموزگار از کرمانشاه
  • تعداد صفحات: 150
  • شماره: 76
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: آبان
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: اندیشه پویا

مقالات پیشنهادی

 پس از سال‌ها....

پس از سال‌ها....

کتاب بعد از پایان رمانی است با حجم متوسط و داستانی ساده و قابل‌پیش‌بینی؛ اما در خلال ماجراهای روزمره‌اش، حرف‌های مهم و قابل‌تأملی برای گفتن دارد. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله اندیشه پویا
مشاهده همه arrow iconSome text some message..