لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله اندیشه پویا (۶۹)

به ‌نظرتان صحنه کنسرت بهترین جلوه‌گاه ‌هنر شماست؟

صحنه کنسرت برای خواننده مثل استادیوم برای یک ورزشکار است. وقتی ورزشکار به تنهایی تمرین و ورزش می‌کند لذت چندانی نمی‌برد. اگر کسی در استادیوم نباشد او واقعا نمی‌تواند تمام توانش را نشان دهد٬ شاید هم اصلا نتواند ورزش کند. استودیو مثل همان استادیوم خالی است. درست است که در استودیو کیفیت صدا بهتر است اما من هر گز حس و حالی را که در کنسرت دارم در استودیو تجربه نمی‌کنم. من دوست دارم مردم و جامعه و حس‌وحال آن‌ها را درک کنم. فرهنگ‌شان را بفهمم و بعد بتوانم خودم را با نیازهای عاطفی آن‌ها در اجرا هماهنگ کنم.اگربین نیازهای من و آن‌ها همسانی وجود داشته باشد نوعی رابطه سمپاتیک میان ما برقرار می‌شود و من خیلی راحت می‌توانم در این حال مکنوناتم را با آواز بیرون بریزم. من معمولا شعری را انتخاب می‌کنم که با آن زمان ومکان و منطقه‌ای که در آن آواز می‌خوانم تناسب داشته باشد تا روی شنونده‌ام تأثیر بگذارم. نتیجه‌اش هم این می‌شود که گاهی آن‌ها آن‌قدر متأثر می‌شوند که اشک می‌ریزند. من به جای حرف زدن آواز می‌خوانم. بنابراین شم خوبی برای درک لحظه و این رابطه دوطرفه دارم. همان‌طور که نمی‌شود بدون فکر حرف زد و باید در لحظه درست حرف بزنید آوازهم چنین ویژگی‌ای دارد. گاهی باید حرفی را در دل خود نگه دارید و منتظر لحظه درست باشید٬ و وقتی لحظه درست فرا رسید بزنید توی خال. کار هنرمند این است که‌این لحظه درست را بیابد و من همیشه در همراهی با مردم این لحظه درست را دریافته‌ام.

گفت‌وگوی منتشر نشده با استاد محمدرضا شجریان 

صفحه ۴۱

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 148
  • شماره: 69
  • سال انتشار: 1399
  • ماه انتشار: مهر
  • دوره نشر: ماهنامه
  • ناشر: اندیشه پویا

مقالات پیشنهادی

 زمین بر پشت لاک پشت‌ها

زمین بر پشت لاک پشت‌ها

شاید با خودتون فکر کرده باشید که حل کردن یه معما باعث می‌شه اون موضوع براتون تموم شه و باعث می‌شه آسایش خاطر پیدا کنید، اما هیچ‌وقت این‌طوری نیست. حقیقت همیشه ناامیدکننده‌ست. تو گالری که داشتیم می‌چرخیدیم و دنبال مایکل می‌گشتیم، احساس نکردم به عروسک ماتریوشکای توپُر رسیدم. واقعاً هیچی درست نشده بود. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله اندیشه پویا
مشاهده همه arrow iconSome text some message..