لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله آگاهی نو شماره ۶

شبح استالین

تا سه سال پس از مرگ دیکتاتور شوروی، جوزف استالین، در ۱۹۵۳ که به حکمرانی ۳۲ ساله او بر اتحاد جماهیر شـوروی پایان داد، کسی جرأت نداشت سخنی علیه او به زبان آورد. پس از آن نیکیتا خروشچف، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی، بود که گزارشی محرمانه با عنوان «کیش شخصیت و پیامدهای آن» تهیه کرد که در روشهای حکم رانی استالین بر کشور محکوم شـده بودند. برای نخستین بار بود که کسی به جنایتها و کشتارهای استالین اشاره ای محدود می کرد. با تمام اینها همین انتقاد خفیف نیز دنیای کمونیست را تکان داد . خروشچف برای آنکه ایـن گزارش به تضعیف شـوروی نینجامد دستور اکید داد که از سخنرانی اش در مجمع حـزب چیزی به رســــانه ها درز نکند. به این ترتیب، استالین زدایی شوروی با نهایت محافظه کاری خیلی محدود و بی سروصدا آغاز شـد. تغییری در مبانی حزب کمونیسـت داده نشـد و اصلاحات چشمگیری انجام نشـد، نه در زمینه آزادیهای سیاسـی و نـه در زمینه اقتصادی. استالین زدایی واقعی پس از فروپاشی شوروی در ابتدای دهه ۱۹۹۰ آغاز شـد.

صفحه 109

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


کاربر مهمان
۱۴۰۰/۱۲/۰۹
ای کاش این مجله را موجود کنید
کاربر مهمان
۱۴۰۰/۱۲/۰۹
این مجله تازه دیروز در سایت قرار گرفت. چطور امروز صبح ناموجود شد
کاربر مهمان
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
چرا بخش کیوسک دیگر مثل سابق به روز نمیشود؟ شماره جدید نشریاتی مثل اندیشه پویا، سیاست نامه، فیلم کاو و ... در سایت ارائه نشده در حالی که در کتابفروشی ها و باجه ها موجود است.
  • تعداد صفحات: 400
  • شماره: 6
  • سال انتشار: 1400
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: زمستان
  • ناشر: آگاهی نو

مقالات پیشنهادی

 ماشین تحریر عجیب

ماشین تحریر عجیب

به‌دنبال خرید یک ماشین تحریر قدیمی نبود. نه به چیزی نیاز داشت و نه مایملک بیشتری می‌خواست – نو، کارکرده، آنتیک – هیچ نمی‌خواست. عهد کرده بود برای پشت‌سر گذاشتن ناکامی‌های اخیرش، شیوه زندگی صرفه‌جو و بی‌تجملی را پیش بگیرد؛ در کمال کمینه‌گرایی، طوری که تمام زندگی‌اش در اتومبیلش جا شود. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله آگاهی نو
مشاهده همه arrow iconSome text some message..