لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
توجه: سفارش شما روز یکشنبه 23 بهمن تحویل پست داده خواهد شد.
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

گذشت زمانه

نویسنده:
بزرگ علوی

آشنایی من با مصطفی فاتح در سال ۱۳۱۰ با مجتبی مینوی و صادق هدایت در کافه‌ای که بعد از ظهرها با هم می‌گذراندیم، صورت گرفت. تازه «چمدان» را نوشته بودم. روزی فاتح به جمع ما پیوست. درباره آثاری که منتشر کرده بودیم صحبت شد، همه آثار ما را خوانده بود و بنده جوجه نویسنده خیلی به خود نازیدم که یک آدم به این مهمی کتاب مرا خوانده است و امثال مرا تشویق به کار و نویسندگی می‌کرد. گاهی هم او که دارای خانه و باغ و اتومبیل و دم و دستگاهی بود ما را به ناهار دعوت می‌کرد و برای ما صفحه‌های موسیقی فرنگی می‌گذاشت چیزی که در خانه او توجه مرا جلب کرد، تمثالی از زردتشت بود با ‌هاله‌ای از نور پیغمبران که در هندوستان ساخته بودند. کتابخانه خوبی داشت و چند نشست و برخاست با او نشان داد که کتاب‌خوان و فاضل و داناست. مجموعه بسیار گرانبهائی که از برنده‌های روزنامه‌های انگلیسی درباره ایران که از آنها برای مقالات و یادداشتهایش سود می‌برد در اختیار داشت. رضاشاه که از ایران گریخت و زندانیان سیاسی از جمله پنجاه و سه نفر آزاد شدند، نخستین کسی که سوای خویشانم به دیدن من آمدند - چونکه من به هفت سال حبس محکوم شده بودم - مصطفی فاتح بود.

این آشنائی و دوستی ادامه یافت تا این که پس از ملاقات با ایرج اسکندری و دکتر یزدی و غیره فاتح به فکر افتاد یک حزب سوسیالیستی تشکیل دهد و خیال می‌کرد می‌تواند برخی از افراد گروه ۵۳ نفر را برای شرکت در این حزب جلب کند. این نقشه نگرفت. فاتح حزب «همرهان» را ساخت و پرداخت و فقط یک نفر از ۵۳ نفر در آن شرکت کرد و از آنجا به وکالت مجلس راه یافت و بانکدار شد...

صفحه 109-110

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 به آواز باد گوش بسپار

به آواز باد گوش بسپار

مدتی پیش از آن، تلاش کرده بودم داستان کوتاهی بنویسم که مضمون اصلی‌اش، معنای زندگی بود. هیچ وقت تمامش نکردم، اما فرایند فکر کردن به علت وجودی1 مردم، چارچوب ذهنی غریبی درست کرد؛ نوعی وسواس فکری. مرا وادار کرد همه چیز زندگی‌ام را به اعداد تبدیل کنم. این وضعیت حدود هشت ماه طول کشید. بیشتر بخوان


کتاب‌های پیشنهادی

book icon انتشارات نگاه
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم بزرگ علوی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..