× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال۲۵۰۰۰ هزار تومان
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای ۱۵۰ هزارتومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چیرگی بر آتش (چگونه پخت و پز از ما انسان ساخت؟)

نویسنده: ریچارد رنگم

چه چیزی از ما انسان ساخت؟

کتاب حاضر پاسخی نو به این پرسش می دهد. از دید من وقوع دگرگونی های بزرگ در تاریخ زندگی انسانی، تغییرات بنیادینی را به سود پیدایش انسان خردمند پیش می آورد. زمینه‌ی تحقق دگرگونی های عظیم مزبور را چیرگی انسان بر اتش و پیدایش غذاهای پخته امکان پذیر کرد، پختن ارزش غذایی ما را افزایش داد.این امر به نوبه‌ی خود سبب شده که مغز، زمان بندی و زندگی اجتماعی ما تغییر کند.

چنین روند دوران سازی، ما را به مصرف کننده‌ی بیرونی تبدیل کرد و بدین سان موجود اندام واری وابسته به سوخت و در پیوندی تازه با طبیعت پدید آورد.

خوش شانسی است که زمین آتش دارد. مواد گیاهی داغ این کار شگفت انگیز را انجام می‌دهند: آن‌ها آتش می‌گیرند (می‌سوزند). در جهان پر سنگ ها، حیوانات، گیاهان زنده، چوب های خشک و قابل احتراق گرما و روشنایی می‌دهند. گونه‌ی انسانی ما، بدون گرما و روشنایی ناگریز می‌شد مانند حیوانات دیگر زندگی کند. فکر نکردن به اینکه زندگی بدون آتش چگونه بوده، آسان است.شب های سرد، تاریک و خطرناک بود، از سر درماندگی مجبور بودیم در انتظار طلوع خورشید باشیم. همه غذاهای ما خام بود. جای تعجب نیست که ما در کنار بخاری و آتشدان احساس آرامش کنیم.

قیمت: 60,000 تومان
افزودن به پاکت خرید
چیرگی بر آتش (چگونه پخت و پز از ما انسان ساخت؟)
چیرگی بر آتش (چگونه پخت و پز از ما انسان ساخت؟)

مقالات پیشنهادی

 بارون درخت نشین

بارون درخت نشین

درخت‌های زیتون، با شاخه‌های درهم‌بافته و پیچ‌درپیچ‌شان، کار رفتن از درختی به درخت دیگر را برای کوزیمو آسان می‌کردند؛ این‌ها درخت‌های مهمان‌نوازی هستند و به‌رغم پوست زبرشان، برای کسانی که می‌خواهند روی آن‌ها بمانند یا از آنها بگذرند کاملا مناسب‌اند. در عوض، شاخه‌هاشان چندان کلفت نیست و نمی‌شود روی آن‌ها به گشت‌وگذار پرداخت. بیشتر بخوان

کتاب های پیشنهادی

 عشق در زمستان آغاز می شود

عشق در زمستان آغاز می شود

16,500 تومان
 قهوه ی سرد آقای نویسنده

قهوه ی سرد آقای نویسنده

36,000 تومان
 راست پنجگاه

راست پنجگاه

ناموجودSome text some message..