لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چرا هانا آرنت را باید امروز خواند

نویسنده:
ریچارد. جی. برنشتاین

خوانشی که آرنت از توتالیتاریسم، هم روایت نازی و هم استالینیستی آن داشت، در بسط و گسترش نظریه سیاسی‌اش که بعدها شکل گرفت بسیار موثر افتاد. او با وارونه کردن تصویر توتالیتاریسم به سیاست مفهوم بخشید و همین او را نه به جستجوی الگویی برای سیاست - کاربرد واژه «الگو» نیات او را برملا می‌کرد- که به جستجو برای ارجاع به سیاست در لحظات خاص و ممتازی که ویژگی‌های آن به روشن‌ترین شکل قابل تشخیص است رهنمون کرد: یعنی لحظه انقلاب آمریکا و انقلاب کبیر فرانسه. جا دارد که لحظه شوراهای کارگری روسیه در ۱۹۱۷ و لحظه شوراهای مجار در ۱۹۵۶ به این فهرست اضافه شوند. (لِفورت ۱۹۸۸: ۵۰)

لِفورت آن ‌جا که می‌نویسد آرنت در جستجوی آن «لحظات ممتازی بود که ویژگی‌های متمایزشان به روشن‌ترین شکل قابل تشخیص بودند»، در حقیقت شور و گرایش آرنت برای بازیابی شأن و جایگاه والای سیاست را به ثبت می‌رساند. این همان شور و گرایشی است که آرنت با آن به دولت‌شهر یونان و جمهوری روم، به انقلاب آمریکا و انقلاب کبیر فرانسه، و به شروع آنچه خود «روح انقلابی» از قرن هیجدهم تا به عصر حاضر می‌نامید روی می‌آورد.

صفحه ۱۰۶

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 هجرت، محکومیت و تبعید، برای سرگردانان در وطن

هجرت، محکومیت و تبعید، برای سرگردانان در وطن

«من اینک به ضد تو هستم و در میان تو به نظر امت‌ها داوری خواهم نمود. و با تو به سبب جمیع رجاساتت کاری خواهم کرد که پیش از این نکرده باشم و مثل آنها هم دیگر نخواهم کرد. بنابراین پدران در میان تو پسران را خواهند خورد و پسران پدارنشان را و بر تو داوری‌ها نموده، تما بقیت را به‌سوی هر باد پراکنده خواهم ساخت بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات آشیان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..