× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
با توجه به تعطیلی 2 آبان سفارشات پستی که از تاریخ 28 مهرماه ثبت خواهد شد، 3 آبان تحویل پست داده خواهد شد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

7/5 درس درباره مغز

نویسنده:
لیزا فلدمن بارت

خلاقیت، ارتباط، تقلید و همکاری - چهار مهارت از پنج مهارت۔ با تغییرات ژنتیکی که باعث ایجاد مغز بزرگ در انسان شده است توسعه می‌یابند. اما برای ایجاد و حفظ واقعیت اجتماعی داشتن مغز بزرگ و پیچیدگی زیاد کافی نیست. شما به مهارت پنجم یعنی فشرده‌سازی، توانایی پیچیده و ظریف دیگری که انسان‌ها از آن برخوردارند نیز نیاز دارید. در این بخش با استفاده از قیاس، دربارة فشرده‌سازی توضیح می‌دهم. 

فرض کنید کارآگاه پلیس هستید و برای کشف جرم با شاهدان در حال مصاحبه هستید. شما داستان یک شاهد و سپس شاهدان دیگر را می‌شنوید تا زمانی که با بیست شاهد مصاحبه می‌کنید. برخی داستان‌ها از قبیل افراد و محل جرم، شباهت‌هایی با هم دارند. برخی داستان‌ها نیز اختلاف‌هایی دارند - چه کسی مقصر بود و اتومبیل فراری چه رنگی داشت. از این مجموعه داستان‌ها، می‌توانید قسمت‌های تکراری را مرتب کرده و خلاصه‌ای از چگونگی وقوع رویدادها تهیه کنید. بعداً، وقتی رئیس پلیس از شما می‌پرسد چه اتفاقی افتاده است، می‌توانید آن خلاصه را به‌طور مؤثر ارائه کنید.

صفحه ۱۲۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 خداحافظ گاری کوپر

خداحافظ گاری کوپر

وقتی دیدید یواش یواش می‌خواهید دختری را برای همیشه در بغل داشته باشید بدانید که وقتش رسیده که جا خالی کنید! من درسی ندارم به شما بدم اما این را از من داشته باشید: عشق دروغ نیست، چیز وحشت آوری نیست! به خلاف آنچه می‌گویند به فیلم‌های ترسناک هم شباهت ندارد. حقیقت دارد قشنگ غرق‌تان می‌کند ...
 بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات کتاب پارسه
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی میرجواد سیدحسینی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..