× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مرگ با تشریفات پزشکی (آنچه پزشکی درباره مردن نمی داند)

نویسنده: آتول گاواندی

در جهان آدم‌هایی هستند که خیال‌پردازی‌های تازه‌ای داشته‌اند. می‌توانید آن‌ها را در غیرمنتظره‌ترین جاها بیابید. و همین حالا، در حوزة ظاهراً پیش‌پاافتاده و بی‌تحریرِ اسکان سالمندان پراست از این آدم‌ها. فقط در ماساچوست شرقی کلی از اینها پیدا کردم که فرصت بازدید از همه‌شان را هم نداشتم. من چند صبحم را با مؤسسان و اعضای مراکز بیکن هیل‌ویلیج گذراندم. این‌ها نوعی گروه تعاونی در برخی از مناطق بوستون بودند که کارشان سامان‌دهی خدمات مقرون به صرفه (از کارهای تأسیساتی تا خشک‌شویی) است تا به سالمندان کمک کنند در خانه‌های خودشان بمانند. من با افرادی صحبت کردم که مراکز زندگی حمایتی را اداره می‌کردند و، با وجود همة مشکلات و موانع، همچنان به ایده‌های اصلی کارن ویلسون پایبند بودند. هرگز آدم‌هایی مصمم‌تر، خیال‌پردازتر و الهام‌بخش‌تر از آن‌ها ندیده بودم. گاهی دل‌فسرده می‌شدم که چقدر اوضاع متفاوت می‌بود اگر آلیس هابسون سال‌های آخرش را در یکی از این مراکز می‌گذراند و مثلاً جایی مثل نیوبریج، برنامه‌ای مثل بدلِ عدنِ توماس بيل، خانة پترسنبورن یا مشابه آن‌ها را می‌داشت. با حضور در چنین جاهایی، آلیس این شانس را داشت که با وجود ناتوانی‌های خزنده‌اش زندگی خودش را ادامه دهد و  به قول خودش، «واقعاً زندگی کند».

تفاوت‌ها و تمایزهای اماکنی که از آن‌ها بازدید می‌کردم مثل تفاوت‌ها و تمایزهای حیوانات باغ‌وحش بود. آن‌ها شکل خاص یا اجزای مشترکی نداشتند. 

صفحه ۱۹۳

قیمت: 64,500 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 شما که غریبه نیستید

شما که غریبه نیستید

روستای ما قهوه‌خانه نداشت، عوضش بازار داشت که میان ده بود. چند تا دکان بقالی و آهنگری و قصابی دم حمام و مسجد بود که ما به آن بازار می‌گفتیم. صبح‌ها و عصرها پیرمردها دم دکان‌ها گوش تا گوش می‌نشستند و باب کیف از زمین و زمان و آسمان حرف می‌زدند و شعر می‌خواندند. بیشتر بخوان
کتاب های پیشنهادی

 کار عمیق (قوانینی برای تمرکز در دنیایی آشفته)

کار عمیق (قوانینی برای تمرکز در دنیایی آشفته)

ناموجود
 شور ذهن

شور ذهن

165,000 تومان
 ارباب و بنده

ارباب و بنده

19,000 تومان
 اعتقاد بدون تعصب

اعتقاد بدون تعصب

26,000 تومانSome text some message..