× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مرگ با تشریفات پزشکی (آنچه پزشکی درباره مردن نمی داند)

نویسنده:
آتول گاواند

در جهان آدم‌هایی هستند که خیال‌پردازی‌های تازه‌ای داشته‌اند. می‌توانید آن‌ها را در غیرمنتظره‌ترین جاها بیابید. و همین حالا، در حوزة ظاهراً پیش‌پاافتاده و بی‌تحریرِ اسکان سالمندان پراست از این آدم‌ها. فقط در ماساچوست شرقی کلی از اینها پیدا کردم که فرصت بازدید از همه‌شان را هم نداشتم. من چند صبحم را با مؤسسان و اعضای مراکز بیکن هیل‌ویلیج گذراندم. این‌ها نوعی گروه تعاونی در برخی از مناطق بوستون بودند که کارشان سامان‌دهی خدمات مقرون به صرفه (از کارهای تأسیساتی تا خشک‌شویی) است تا به سالمندان کمک کنند در خانه‌های خودشان بمانند. من با افرادی صحبت کردم که مراکز زندگی حمایتی را اداره می‌کردند و، با وجود همة مشکلات و موانع، همچنان به ایده‌های اصلی کارن ویلسون پایبند بودند. هرگز آدم‌هایی مصمم‌تر، خیال‌پردازتر و الهام‌بخش‌تر از آن‌ها ندیده بودم. گاهی دل‌فسرده می‌شدم که چقدر اوضاع متفاوت می‌بود اگر آلیس هابسون سال‌های آخرش را در یکی از این مراکز می‌گذراند و مثلاً جایی مثل نیوبریج، برنامه‌ای مثل بدلِ عدنِ توماس بيل، خانة پترسنبورن یا مشابه آن‌ها را می‌داشت. با حضور در چنین جاهایی، آلیس این شانس را داشت که با وجود ناتوانی‌های خزنده‌اش زندگی خودش را ادامه دهد و  به قول خودش، «واقعاً زندگی کند».

تفاوت‌ها و تمایزهای اماکنی که از آن‌ها بازدید می‌کردم مثل تفاوت‌ها و تمایزهای حیوانات باغ‌وحش بود. آن‌ها شکل خاص یا اجزای مشترکی نداشتند. 

صفحه ۱۹۳

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 خشم از زمین «واسع» خدا می‌روید

خشم از زمین «واسع» خدا می‌روید

با عرق جبین نان خواهی خورد، تا آن هنگام که به خاک بازگردی که از آن گرفته شدی؛ چرا که تو خاک هستی و به خاک باز خواهی گشت. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ترجمان
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم آتول گاواند
مشاهده همه arrow iconSome text some message..