لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مرگ با تشریفات پزشکی (آنچه پزشکی درباره مردن نمی داند)

نویسنده:
آتول گاواند

در جهان آدم‌هایی هستند که خیال‌پردازی‌های تازه‌ای داشته‌اند. می‌توانید آن‌ها را در غیرمنتظره‌ترین جاها بیابید. و همین حالا، در حوزة ظاهراً پیش‌پاافتاده و بی‌تحریرِ اسکان سالمندان پراست از این آدم‌ها. فقط در ماساچوست شرقی کلی از اینها پیدا کردم که فرصت بازدید از همه‌شان را هم نداشتم. من چند صبحم را با مؤسسان و اعضای مراکز بیکن هیل‌ویلیج گذراندم. این‌ها نوعی گروه تعاونی در برخی از مناطق بوستون بودند که کارشان سامان‌دهی خدمات مقرون به صرفه (از کارهای تأسیساتی تا خشک‌شویی) است تا به سالمندان کمک کنند در خانه‌های خودشان بمانند. من با افرادی صحبت کردم که مراکز زندگی حمایتی را اداره می‌کردند و، با وجود همة مشکلات و موانع، همچنان به ایده‌های اصلی کارن ویلسون پایبند بودند. هرگز آدم‌هایی مصمم‌تر، خیال‌پردازتر و الهام‌بخش‌تر از آن‌ها ندیده بودم. گاهی دل‌فسرده می‌شدم که چقدر اوضاع متفاوت می‌بود اگر آلیس هابسون سال‌های آخرش را در یکی از این مراکز می‌گذراند و مثلاً جایی مثل نیوبریج، برنامه‌ای مثل بدلِ عدنِ توماس بيل، خانة پترسنبورن یا مشابه آن‌ها را می‌داشت. با حضور در چنین جاهایی، آلیس این شانس را داشت که با وجود ناتوانی‌های خزنده‌اش زندگی خودش را ادامه دهد و  به قول خودش، «واقعاً زندگی کند».

تفاوت‌ها و تمایزهای اماکنی که از آن‌ها بازدید می‌کردم مثل تفاوت‌ها و تمایزهای حیوانات باغ‌وحش بود. آن‌ها شکل خاص یا اجزای مشترکی نداشتند. 

صفحه ۱۹۳

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پروژه شادی

پروژه شادی

دو راهکار مهمی که بیش از همه کمک می‌کرد به خواب بروم، راهکارهایی بود که خودم ابداع کرده بودم. اول این‌که، سعی می‌کردم پیش از آن که زمان خواب فرا برسد، برای رفتن به رختخواب آماده شوم. گاهی اوقات تا دیروقت بیدار می‌ماندم، چون آنقدر خسته بودم که نمی‌توانستم لنزهایم را دربیاورم، عینک زدن هم برایم مانند آن بود که روی قفس طوطی را بپوشانند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ترجمان
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم آتول گاواند
مشاهده همه arrow iconSome text some message..