× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

سلفی ها (طغیان مذهبیون٬ عربستان سعودی و اسلام)

نویسنده:
رودیگر لوهلکر

اگر بخواهیم سلفی‌گری را به‌خوبی درک کنیم، ابتدا باید آن را جنبشی تاریخی در نظر بگیریم که از لحاظِ گونه‌شناختی با سایر جنبش‌های مدرن مذهبی قابل‌مقایسه است. اولین سطح مقایسه را می‌توان در جنبش زهدباوری مسیحی دید. تأكید جامعه بر اصول مشترک مهم به‌شمار می‌رود. پس از آن ایجاد یک «ذهن اخلاقی» جدید از اهمیت زیادی در این جامعه برخوردار است. این ذهن جدید با بازگشت درونی به جامعة مؤمنانی پدید می‌آید که اولین‌ها در نظر گرفته می‌شوند. 

موعظه‌ای که قرار است از این بازگشت حمایت کند، «ساده‌لوحانه» توصیف می‌شود تا آن را از سایر اندیشه‌های مذهبی متفاوت، مجزا سازد و از ورود صادقانه و مستقیم به ذهن مذهبی دفاع کند.

تمامی این اصول را در گسترده‌ترین مفهوم در جریان‌های اسلامی اصلاحی از قرن شانزدهم می‌یابیم. دقیقاً شيوة «ساده‌لوحانه» تعلیم، یکی از قواعد موفقیت جریان سلفی‌گری امروزی محسوب می‌شود.

صفحه ۲۳

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 پاییز فصل آخر سال است

پاییز فصل آخر سال است

گوشی را که برداشتم، گفت: «سلام لیلا خانم. امیر صالحی هستم. شماره‌ی شما را از ساغر گرفته‌ام.» گفت دارند یک روزنامه‌ی جدید درمی‌آورند. گفت هر روز سه صفحه‌ی فرهنگی دارند. یک صفحه‌اش ظهر می‌رود برای چاپ، دو صفحه‌اش عصر، گفت اگر فرصت دارم و اگر دوست دارم، یکشنبه عصر سری به‌شان بزنم. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات کتاب کوله پشتی
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی علی عبداللهی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..