لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

درباره عکاسی

نویسنده:
دیرمود کاستلو

عکس هم تصویر واقعیت است هم تفسیر آن. مساعی متفکران برای اثبات این دو ویژگی محور مباحثات این کتاب است. پیشگامان نظریه‌ی عکاسی جنبه ی تصویرگری واقع گرایانه ی آن و پیشتازان فلسفه ی عکاسی جنبه ی معرفت شناختی عکاسی را مهم می دانستند. اما نظریه‌ی نوین عکاسی می‌کوشد نشان دهد که عکس علاوه بر حقیقت نمایی، می تواند محمل خیال پردازی نیز باشد. فلسفه‌ی عکاسی تلاشی است برای حفظ جایگاه یگانه‌ی عکاسی در میان سایر هنرها و درعین حال اثبات توانایی‌های آن در آفرینش تصویری فراسوی چارچوبهای مکانیکی و خودکار و بهره مند از خلاقیت هنری تشریح دیدگاه راجر اسکروتن دربارهی ناتوانی عکاسی از بازنمایی به سبک نقاشی و نقدهای وارد بر آن، تبیین نظریهی کندال والتون دربارهی شفافیت عکس و ترسیم چشم اندازی از جدیدترین نظریه های فلسفی به منظور بازتعریف عکاسی از موضوعات محوری این کتاب است. براساس نظریه‌ی نوین عکاسی، عکس را نه همچون یک تصویر، بلکه باید فرایندی در نظر بگیریم که صرفاً به تأثیر پرتوهای نور بر سطح حساس خلاصه نمی‌شود و همین فرایند پردازش عکس عرصه‌ی شکوفایی خلاقیت عکاس است. نویسنده برای ایضاح مطالب نظری پیوسته از آثار عکاسان نامدار تاریخ عکاسی یاری می گیرد و نشان می‌دهد که گرچه عکس ها برای نگریستن خلق می شوند، اندیشه‌ی نهان در آنها نیز به همان میزان شگفت انگیز است.


مرا به چشم هایت بسپار آماده خواندنم

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 طلسم اودیسه هومر به هجرت مدام

طلسم اودیسه هومر به هجرت مدام

ادیسه داستانی است که در آن خانه و وطن عقوبت و پاداش است و قهرمان تا جایی قهرمان است که برای آن بجنگد؛ با انسان، با دریا، با خدا؛ حتی خانه‎ هایی را ویران کند و آتش زند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات چشمه,گیلگمش
مشاهده همه arrow iconSome text some message..