لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

داستایفسکی (از روی نمایش نامه هایش و شش سخنرانی درباره او)

نویسنده:
آندره ژید

در تمام آثار «داستایفسکی» یک شخص بزرگ» نمی‌بینیم - خواهید گفت پدر روحانی «زوسيما» در رُمان «کارامازوف»‌ها چطور؟... آری، به طور قطع او عالی‌ترین چهره‌ای است که رُمان‌نویس روس ترسیم کرده است. او از خیلی بالا بر این داستان تسلّط دارد و هنگامی که سرانجام ترجمه کامل «برادران کارامازوف» را، آن‌طور که اعلام کرده‌اند، داشته باشیم، اهمیت او را بیشتر درک خواهیم کرد. امّا در عین حال آنچه را که به نظر «داستایفسکی» عظمت و بزرگواری واقعی او را می‌سازد نیز بهتر خواهیم فهمید: پدر روحانی «زوسيما» در نظر مردم شخص بزرگی نیست. او مردی مقدس است، قهرمان نیست. او به مقام تقدّس نرسیده مگر با چشم‌پوشی از اراده و انصراف از هوشمندی.

در آثار «داستایفسکی»، همچنان که در انجیل، ملکوت عرش تعلق به کسانی دارد که عقل ضعیفی دارند. در نزد «داستایفسکی» آنچه در تضاد با عشق است، کینه نیست، بلکه عمل نشخوارکردن مغز است.

صفحه ۱۰۲

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 باب‌المندب: دروازه‌ی مرگ

باب‌المندب: دروازه‌ی مرگ

راه شاهی دومین رمانی است که آندره مالرو، نویسنده‌ی فرانسوی، در آن از ماجراها و حوادثی که در آسیا و خاور دور بر او گذشت می‌نویسد. سفرهای او به آسیا غالبا به منظور تحقیقاتی درباره‌ی هنرهای بومیِ آن مناطق و به دست آوردن حجاری‌هایی از معابد قدیم بوده. کتاب درباره‌ی یکی از همین سفرهاست. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ناهید
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم آندره ژید
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی سیروس ذکاء
مشاهده همه arrow iconSome text some message..