× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

بهترین قصه گو برنده است

نویسنده: آنت سیمونز

احتمالا بیشتر مردم ترجیح می‌دهند به شما اعتماد نکنند. اگر به شما اعتماد نکنند، خیلی راحت‌تر زندگی می‌کنند. پس آدم‌ها (بدون این‌که خودشان متوجه باشند) قصه‌ای می‌سازند که در آن قصه شما زیاده‌خواه یا حریص یا بی‌تجربه یا احمق‌اید؛ هر چیزی که گوش ندادن آن‌ها را توجیه کند. چون با گوش دادن به شما، آن هم گوش دادن واقعی، ممکن است مجبور شوند عقایدشان را زیر سوال ببرند، مسیرشان را عوض کنند یا خطر شکست خوردن را بپذیرند.

خیلی وقت‌ها هم کسانی که می‌خواهید تحت‌تاثیر قرارشان دهید اصلا شما را نمی‌شناسند. شما برایشان غریبه‌اید. وقتی اطلاعات مردم ناقص است، اغلب قصه‌ای سر هم می‌کنند تا از خودشان در برابر شخص دیگری که چیزی از آن‌ها می‌خواهد محافظت کنند. قصه‌های ناقص خودبه‌خود غیرقابل‌ اعتمادند. انسان‌ها به‌طور طبیعی در برابر اطلاعات ناقص با احتیاط عمل می‌کنند. ما تمایل داریم جاهای خالی را با قصه‌های هشداردهنده پر کنیم. به این مورد فکر کنید. رئیس‌تان می‌گوید «تا پنج دقیقه دیگر توی دفترم باش.» شما یک قصه خوب سرهم می‌کنید «شرط می‌بندم قرار است ترفیع بگیرم!» یا پیش خودتان می‌گویید «اوه، نه! یعنی چه اتفاقی افتاده؟»

منطق می‌گوید صبر کنید تا اطلاعات بیشتری دریافت کنید. ولی انسان‌ها منطقی نیستند؛ هیچ وقت نبوده‌اند و هیچ وقت هم نخواهند بود. اطلاعات ناقص تقریبا همیشه با قصه‌هایی تکمیل می‌شوند که بدترین سناریوها را دارند. ما باید سعی کنیم برای مردم قصه‌هایی واقعی از مفاهیم خوب، کارهای درست و نتایج مثبت بگوییم. قصه‌های واقعی به ما، مدیریت ما و آینده ما اعتماد تزریق می‌کنند. اعتماد باعث می‌شود آدم‌ها تمام تلاش‌شان را بکنند، از جان مایه بگذارند و مشکلات اجتناب‌ناپذیر را خلاقانه حل کنند.


قیمت: 36,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 موهبت ابهام و نوشتن با دست

موهبت ابهام و نوشتن با دست

ادبیات چگونه یارای ما در مواجهه با پرسش‌های دشوار هستی‌شناسی است و خود امر نوشتن چه کمکی به زمین گذاشتن این بار می‌کند؟ بیشتر بخوان
 چطور با فجایع جمعی کنار بیاییم؟‌

چطور با فجایع جمعی کنار بیاییم؟‌

ما در سال‌ها و دهه‌های اخیر با فجایع تروماتیک وسیعی مواجه شده‌ایم که نه به ارزیابی صحیحی از تأثیر آن فجایع رسیده‌ایم، نه به درستی به وضعیت پس از فاجعه‌ی شهرهای‌مان آگاهیم. شهر از نو می‌گوید که چطور در مقابل این فجایع تاب بیاوریم.  بیشتر بخوان
کتاب های پیشنهادی

 عزاداران بیل

عزاداران بیل

30,000 تومان
 بهترین داستان های کوتاه آنتوان پالوویچ چخوف

بهترین داستان های کوتاه آنتوان پالوویچ چخوف

ناموجود
 حرف هایی كه من باید می گفتم و...تو باید می شنیدی

حرف هایی كه من باید می گفتم و...تو باید می شنیدی

7,000 تومان
 جان گابریل بورکمان

جان گابریل بورکمان

18,000 تومانSome text some message..