× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

بمباران اتمی هیروشیما و ناگاراکی (چشم انداز هایی از تاریخ معاصر جهان)

نویسنده:
سیلویا انگدال

قمار علمی 

قبل از سال ۱۹۳۹، دانشمندان پذیرفته بودند که به لحاظ نظری آزادسازی انرژی اتم امری ممکن است. اما هیچ‌کس راه عملی این کار را نمی‌دانست. می‌دانیم که تا سال ۱۹۴۲ آلمانی‌ها با تمام توان کار کردند تا راهی برای افزودن انرژی اتم به دیگر موتورهای جنگی‌شان پیدا کنند و امیدوار بودند بتوانند با آن دنیا را زیر سلطة خود در آورند، اما شکست خوردند. مشیت الهی بود که آلمانی‌ها خیلی دیر و به تعداد محدود به [موشک‌های] وی-1 و وی-۲ دست یافتند و نتوانستند بمب اتمی بسازند.

جنگ آزمایشگاه‌ها برای ما همچون جنگ‌های هوایی، زمینی و دریایی خطرهای مرگباری داشت، در حال حاضر که ما در جنگ آزمایشگاه‌ها برنده شده‌ایم گویی در همة جنگ‌ها بُرده‌ایم. 

صفحه ۳۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 کتاب خرده‌روایت‌های بی‌زن و شوهری

کتاب خرده‌روایت‌های بی‌زن و شوهری

ما خانه‌ها، کوچه‌ها، خیابان‌ها و آدم‌های زیادی را ترک گفتیم، اما اگر جرات مرور خاطرات‌شان را داشته باشیم، لحظة پرتپشِ لرزش و ریزش دل را حتماً تجربه کرده‌ایم. لحظة سکوت پرهیاهویی که با تبانی ذهن سمج و دل ناماندگار پدید می‌آید و بس...بارها با خودمان گفتیم اگر دل هم مثل چشم در داشت، می‌بستیم یا اگر بلد بودیم، ذهن را از خاطره‌ها و حافظة بویایی را از تمام عطرهای گذشته خلاص می‌کردیم. اما بدون این‌ها تنهایی‌مان را چگونه پر می‌کردیم؟ بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ققنوس
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی شهربانو صارمی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..