× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چشم انداز هایی از تاریخ معاصر جهان (بمباران اتمی هیروشیما و ناگاراکی)

نویسنده: سیلویا انگدال

قمار علمی 

قبل از سال ۱۹۳۹، دانشمندان پذیرفته بودند که به لحاظ نظری آزادسازی انرژی اتم امری ممکن است. اما هیچ‌کس راه عملی این کار را نمی‌دانست. می‌دانیم که تا سال ۱۹۴۲ آلمانی‌ها با تمام توان کار کردند تا راهی برای افزودن انرژی اتم به دیگر موتورهای جنگی‌شان پیدا کنند و امیدوار بودند بتوانند با آن دنیا را زیر سلطة خود در آورند، اما شکست خوردند. مشیت الهی بود که آلمانی‌ها خیلی دیر و به تعداد محدود به [موشک‌های] وی-1 و وی-۲ دست یافتند و نتوانستند بمب اتمی بسازند.

جنگ آزمایشگاه‌ها برای ما همچون جنگ‌های هوایی، زمینی و دریایی خطرهای مرگباری داشت، در حال حاضر که ما در جنگ آزمایشگاه‌ها برنده شده‌ایم گویی در همة جنگ‌ها بُرده‌ایم. 

صفحه ۳۷

قیمت: 35,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 جنگ چهره زنانه ندارد

جنگ چهره زنانه ندارد

«ما توی زمین زندگی می‌کردیم... مثل موش کور... بهار که می‌شد یه شاخه می‌آوردی و می‌ذاشتی رو تاقچه. تماشاش می‌کردی و شاد می‌شدی. آخه فردا ممکن بود نباشی. به این خاطر به خودت فکر می‌کنی. و سعی می‌کنی شاخه رو به خاطر بسپاری... از خونه برای یکی از دخترها لباس زنانه‌ی پشمی فرستادن. ما حسودی‌مون می‌شد، با این‌که می‌دونستیم امکان پوشیدن لباس شخصی تو جنگ وجود نداشت. ارشدمون که مرد بود، غر زد و گفت «بهتر بود واسه‌ت ملافه می‌فرستادن. فایده‌ش بیشتر بود.»  بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ققنوس
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی شهربانو صارمی
مشاهده همه arrow iconSome text some message..