× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

آقای نویسنده و جنجال بر سرآپارتمان دولتی

نویسنده:
ولادیمیر واینوویچ

ولادیمیر نیکالا یویچ واینوویچ، طنزنویس معاصر روس، در ۲۶ سپتامبر ۱۹۳۲ در شهر دوشنبه به دنیا آمد. پدرش روزنامه‌نگار و مادرش معلم ریاضی بود. در مه ۱۹۴۱ به همراه پدرش به شهر زاپاروژیه (در اوکراین کنونی) نقل مکان کرد. با آغاز جنگ جهانی دوم و تخلیة شهر، در نقاط مختلف اتحاد جماهیر شوروی ساکن شد و از همان کودکی حرفه‌های مختلفی را تجربه کرد: چوپانی، تجاری، لوله‌کشی، مکانیکی هواپیما، و نویسندگی برنامه‌های رادیویی، چهار سال نیز سرباز بود (۱۹۵۵-۱۹۵۱). هر گاه امکانش فراهم بود در مدارس شبانه درس می‌خواند. یک سال و نیم نیز در دانشسرای تربیت معلم درس خواند. 

واینوویچ از زمان خدمت در ارتش به سرودن شعر پرداخت. سپس به نثر روی آورد و نخستین داستانش با عنوان ما اینجا زندگی می‌کنیم در سال ۱۹۶۱ در مجلة نووی‌میر (جهان نو) به چاپ رسید. سپس داستان‌های کوتاه و بلند دیگری، از جمله به فاصلة نیم‌کیلومتر، می‌خواهم شرافتمند باشم، دو رفیق و میزان اعتماد منتشر شد. در ۱۹۶۲ به عضویت اتحادیة نویسندگان شوروی درآمد. از سال ۱۹۶۵ که ماجرای پرسروصدای محاکمة آندری سینیافسکی و یولی دانیل آغاز شد، واینوویچ یکی از کسانی بود که نامة دفاع از این دو نویسندة سرشناس روس را امضا کرد و در اقدامات دیگری نیز با هدف دفاع از حقوق بشر شرکت جست. از آن زمان مشکلات نویسنده با حکومت شوروی شدت بیشتری گرفت و با چاپ بخشهایی از رمان او با عنوان زندگی و ماجراهای غیرمعمول سرباز ایوان چونكین در خارج از کشور، مشکلات به اوج رسید. ماجرای کتاب حاضر نیز مربوط به همین دوره است و گوشه‌ای از فشارهای حکومت بر او را نشان می‌دهد. 

پیشگفتار مترجم

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 از این قطار پیاده نشو!

از این قطار پیاده نشو!

آندری کورکوف (Andrey Kurkov) در رمان «مرا به کنگاراکس نبر»، با مفهوم تاریخ بازی کرده و خواننده را به سوی این پرسش برده است که اگر بشود بخش‌هایی از تاریخ را حذف کرد که چندان هم خوشایند نیست، چه می‌شود؟ بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات هرمس
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم ولادیمیر واینوویچ
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی آبتین گلکار
مشاهده همه arrow iconSome text some message..