لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

«بیدار شو و به پا خیز یا تا ابد فروافتاده بمان!»

بخشی از کتاب «یک سال زندگی آگاهانه» اثر گی هندریکس

نویسنده مهمان

سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

shorter-link Save Story
یک سال زندگی آگاهانه

آیا تجربه درستی دارید؟

در هر لحظه، این امکان را دارید که در برابر فرصت یادگیری که با هر لحظه همراه است، مقاومت کنید؛ به این ترتیب که وانمود سازید تجربه‌ای اشتباه برای شما پیش آمده است. اما در هر لحظه این امکان را نیز دارید که از فرصت یادگیری استقبال کنید؛ به این ترتیب که فرض را بر آن بگذارید که آنچه برایتان پیش آمده، تجربه‌ای درست برای شماست. اگر یک صبح که عجله دارید، سه بار پشت‌سر هم به چراغ قرمز برخورد کنید، می‌توانید با عصبانی شدن و این ادعا که تجربه‌ای نادرست برایتان پیش آمده است، امکان یادگیری از این تجربه را از دست بدهید یا می‌توانید با پرسیدن این سوال از خودتان و با شگفتی فکر کردن درباره آن که «سه بار پشت سر هم به چراغ قرمز رسیدن، چه درسی می‌تواند برایم داشته باشد که لازم دارم اکنون آن را یاد بگیرم»، خردمندتر شوید. همین که پذیرای یادگیری باشید، بی‌درنگ درس و خرد آن را دریافت خواهید کرد. اگر  اصرار به مخالفت و مقاومت کنید، معمولا تا مدت‌ها پیام آن رویداد را دریافت نخواهید کرد.

زنی از شرکت‌کنندگان دوره‌هایم، نمونه خوبی برای این اصل است. او گفت که در یک روز به‌دلیل سرعت بالا در رانندگی جریمه شد، بنزین اتومبیل او در پررفت‌و‌آمدترین ساعت روز و در یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های سان‌فرانسیسکو تمام شد و ضمن عبور از عرض خیابان، یکی از انگشتان پایش شکست. اما خوشبختانه از این تجربه دچار تفکر «منِ بی‌چاره» نشد، بلکه از خودش سوال کرد: «چه خبر است؟!» بی‌درنگ، شناختی در باره رابطه‌اش با زمان دریافت کرد. لازم بود آهسته‌تر پیش برود و سعی نکند در یک زمان در دو جا باشد.

یک سال زندگی آگاهانه

یک سال زندگی آگاهانه

نویسنده: گی هندریکس ناشر: کلک آزادگان قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: 75,000 تومان

تمرین زندگی آگاهانه برای امروز

روز خود را با یک جمله‌ مثبت آغاز کنید: امروز در هر لحظه پذیرای فرصت‌های یادگیری هستم. این جمله را چند بار در فکر تکرار کنید و بگذارید با نفسی عمیق در شما جایگیر شود. امروز با این جمله همراه باشید و هر از گاه ضمن استقبال از چالش‌های زندگی، آن را به خود یادآوری کنید.


گی هندریکس، یک سال زندگی آگاهانه، چاپ سوم ،مترجم فرناز فرود ، نشر کلک آزادگان

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

تختخوابت را مرتب کن

تختخوابت را مرتب کن

ویلیام اچ مک ریون ,
ناموجود
قورباغه را بخور!

قورباغه را بخور!

برایان تریسی ,
8,000 تومان
یک سال زندگی آگاهانه

یک سال زندگی آگاهانه

گی هندریکس ,
75,000 تومان
هنر تاثیرگذاری

هنر تاثیرگذاری

كریس وایدنر ,
ناموجود
شوایک | نشر نودا

شوایک | نشر نودا

حمیدرضا نعیمی ,
ناموجود
Some text some message..