لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
سفارش شما شنبه 16 مهر 1401 تحویل پست داده خواهد شد.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

چگونه می‌توان نسل جدید را با رمان‌های کلاسیک طولانی آشتی داد؟

افراد بسیاری از نسل جدید هرگز چیزی بیش از یک توئیت یا متن اینستاگرام نمی‌خوانند. چگونه می‌توان برای خواندن متون طولانی (مثل جنگ و صلح تالستوی) به صبوری و نظم دست یافت؟

نویسنده مهمان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

shorter-link Save Story
رمان های کلاسیک

افراد بسیاری از نسل جدید هرگز چیزی بیش از یک توئیت یا متن اینستاگرام نمی‌خوانند. چگونه می‌توان برای خواندن متون طولانی (مثل جنگ و صلح تالستوی) به صبوری و نظم دست یافت؟

سوال از: هالیمه ناواز، ۳۲ ساله، حسابدار مقننه، لیدز.

پاسخ از ویو گروسکوپ، کمدین و نویسندۀ کتاب آنا کارنینا: درس‌های زندگی از ادبیات روسی

رفیق هالیمه، چه سؤال خوبی. اول می‌خواهم فرض شما را به چالش بکشم. چرا باور عمومی را بپذیریم که این کتاب‌ها «عظیم» و «طولانی» هستند؟ هرچه ظاهر این کتاب‌ها را بزرگ‌تر جلوه بدهیم، دلهره‌آورتر و طولانی‌تر به نظرمان خواهند آمد. چه می‌شود اگر با آن‌ها همان‌طور که هستند و بدون پیش‌فرض مواجه شویم؟ مانند کتاب‌های راهنمای زندگی که می‌توانند سرگرممان کنند و بشر جایزالخطا آن‌ها را نوشته‌ است. 

جنگ و صلح (4 جلدی)

جنگ و صلح (4 جلدی)

نویسنده: لئو تولستوی ناشر: نیلوفر قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: ناموجود

تالستوی خود را احمقی می‌خواند که به تخم‌مرغ آب‌پز اعتیاد دارد، اغلب دو کلاه به سر می‌گذارد و زنش را بیچاره می‌کند، از بس که او را وامی‌دارد به رونویسی از رمان‌هایش- هفت بار. پس هر وقت به درد خودتان در مقام خواننده فکر می‌کنید، یاد بدبختی زن تالستوی هم بیفتید. همۀ رمان‌نویسان انسان هستند؛ و همۀ شاهکارهای ادبیات تنها کلماتی هستندکه یا در جان شما طنین می‌اندازند یا نه. این فرصت را به آن‌ها بدهید که به دلتان بنشینند یا اینکه ناامیدتان کنند.

چگونه می‌توانیم خوانندۀ منظم و پرحوصله‌ای باشیم؟ زمان خود را تقسیم کنید. پانزده دقیقه قبل از خواب را کنار بگذارید. تمام زمانتان را در عبور و مررو به مطالعه بگذرانید. می‌توانید خود کتاب را قسمت کنید. جنگ و صلح را می‌توان در چند هفته تمام کرد، اگر در هر نوبت پنجاه صفحه بخوانید. وقتی آندرو دیویس می‌خواست اقتباسی از جنگ و صلح برای بی‌‌بی‌سی بنویسد، نسخۀ دست‌دومی از جنگ و صلح را با قیچی آشپزخانه به چند قسمت تقسیم کرد. باز هم راه حل دیگری می‌خواهید؟ با داستان‌های کوتاه چخوف شروع کنید، مخصوصاً «بانو با سگ ملوس». بیست صفحه است و داستانی به‌غایت کامل.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

پیکار با سرنوشت

پیکار با سرنوشت

واسیلی گروسمان ,
245,000 تومان
هیچ چیز مثل مرگ تازه نیست

هیچ چیز مثل مرگ تازه نیست

گروس عبدالملكیان ,
70,000 تومان
بعد از پایان

بعد از پایان

فریبا وفی ,
59,000 تومان
Some text some message..