× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)

ماشین تحریر عجیب

برگرفته از کتاب "ماشین تحریر عجیب" نوشته‌ی 
تام هنکس، ترجمه‌ی 
نیلوفر خوش زبان، 
نشر نون

نویسنده مهمان

یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷

shorter-link Save Story
 ماشین تحریر عجیب

به‌دنبال خرید یک ماشین تحریر قدیمی نبود. نه به چیزی نیاز داشت و نه مایملک بیشتری می‌خواست – نو، کارکرده، آنتیک – هیچ نمی‌خواست. عهد کرده بود برای پشت‌سر گذاشتن ناکامی‌های اخیرش، شیوه زندگی صرفه‌جو و بی‌تجملی را پیش بگیرد؛ در کمال کمینه‌گرایی، طوری که تمام زندگی‌اش در اتومبیلش جا شود.

آپارتمان کوچکش را که در غرب رودخانه کایه‌هوگا واقع بود، دوست داشت. همه لباس‌هایی را که در کنار آن احمق پوشیده بود دور نداخته بود. تقریبا هر شب برای خودش شام می‌پخت و به کلی پادکست گوش می‌داد. آن‌قدری پول ذخیره کرده بود که تا سال نو کم نیاورد و تمام تابستان را بیکار و بی‌دغدغه بگذراند. ژانویه که فرا می‌رسد دریاچه یخ می زد و احتمالا لوله‌های ساختمان می‌ترکید، اما تا آن موقع از آنجا رفته بود. نیویورک یا آتلاتنا یا آستین یا نیواورلئانز. اگر سبک سفر می‌کرد گزینه‌های زیادی داشت. اما قرار بود روز شنبه در کلیسای مِتدیست لِیک‌وود سر تقاطع میشیگان و سیکامور بازارچه خیریه برپا شود، تا برای برنامه‌های مربوط به خدمات اجتماعی پول جمع کنند؛ برنامه‌هایی مثل نگهداری رایگان از بچه‌ها، جلسه‌های دوازده مرحله‌ای ترک اعتیاد، و کسی چه می‌دانست، شاید تهیه غذا برای سالمندان و ناتوانان. او نه اهل کلیسا رفتن بود و نه به فرقه متدیسم اعتقاد داشت، اما کم‌و‌بیش مطمئن بود پرسه زدن در این حراجی‌ها که در آنها میزهای ورق‌بازی خاک‌گرفته می‌فروشند هیچ ربطی به عبادت ندارد. 

ماشین تحریر عجیب مجموعه‌ای از هفده داستان کوتاه شگفت‌انگیز است که نشان می‌دهد تام هنکس، برنده دو دوره اسکار، به همان اندازه که بازیگر است، نویسنده‌ی با استعدادی هم هست.

در دنیایی که بی‌وقفه اخبار تیره و تار را می‌شنویم و بسیاری از داستان‌ها دردناک، غم‌انگیز و آخر زمانی هستند، ماشین ‌تحریر عجیب داستان‌پردازی ملایم‌تر و شیرین‌تری را نسبت به آنچه به ما عرضه می‌کند که انتظار داریم. برخی از داستان‌ها دور از ذهن، برخی خنده‌دار و بعضی به‌طور کامل احساسی هستند؛ حتی وقتی هنکس در مورد موضوعات غم‌انگیز مانند پریشانی طولانی مدت در یک درگیری یا میزان زیادی درباره‌ی مهاجران فراری از آزار و اذیت می‌نویسد، در اثر او یک نقطه شیرین پیدا می‌کنیم.

ماشین تحریر عجیب

ماشین تحریر عجیب

نویسنده: تام هنكس ناشر: نون قطع: شمیز,رقعی نوع جلد: شمیز قیمت: 35,000 تومان


تام هنکس، ماشین تحریر عجیب ، چاپ دوم ،مترجم نیلوفر خوش زبان، نشر نون

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

پرسش های متداول

مطالب پیشنهادی

کتاب های پیشنهادی

زنی با موهای قرمز

زنی با موهای قرمز

اورهان پاموک ,
29,000 تومان
و من دوستت دارم

و من دوستت دارم

فردریک بكمن ,
10,000 تومان
مادربزرگ سلام رساند و گفت متأسف است

مادربزرگ سلام رساند و گفت متأسف است

فردریک بكمن ,
68,000 تومان
باشگاه پنج صبحی ها

باشگاه پنج صبحی ها

رابین شارما ,
75,000 تومان
Some text some message..