لوگو www.avangard.ir
پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
 • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
 • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
 • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
 • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله فیلم امروز شماره ۸

پرونده همچنان باز است! گفتوگویی تازه با بهرام بیضایی

هر چه به فکر هر کس برسد، در [فهرست موارد لازم به اصلاح] بود. اولین سطرها، وحشت بود از فیلم ضدجنگ؛ و راه حل: حذف هر چه به جنگ مربوط است، یعنی همه فیلم. موكداً حذف حرکت دایره واری که تصویر از حیاط خانه نایی‌جان در صحنه نامه نوشتن باشو به جنوب و جنگ می‌رود و در پایان به حیاط نایی‌جان برمی‌گردد. بعدی، حذف صحنه‌های فرار باشو از بمباران. بعدی، وحشت بود از شخصیت زن مرکزی فیلم که چرا مردی بالای سرش نیست؟ و حتی جای اسم بازیگر در عنوان بندی و حجاب و رنگ لباس‌اش و رنگ لباس‌های دیگر زنان روستا و بازار. شخصا وموكدا، حذف تصویر نزدیک معرفی ناییجان، اولین تصویر که از پایین قاب برمی‌آید و تصویر را پر می‌کند؛ همچنین حذف تصاویر پیاپی زنان در روزبازار؛ تغییر زبان گفت وگوها (یعنی دوبله)؛ افزودن نواهای دلپذیر موجه و مصوب عقیدتی در صحنه‌های روستا؛ حذف صحنه آخر راندن گرازها و کلاغ‌ها از محصول و...

شهرام جعفری نژاد

صفحه ۱۲


به روایت سوسن تسلیمی

در مورد تجربه کار با بیضایی خیلی می‌شود حرف زد، اما من فقط می‌توانم از تجربه‌هایم هنگام فیلم برداری بگویم، چون متاسفانه هیچ کدام از چهار فیلمی را که با بیضایی کار کردم، در سالن سینما ندیدم. چریکه تارا و مرگ یزدگرد که به کلی توقیف شدند، باشو غریبه کوچک هم در ابتدا توقیف بود و چند سال طول کشید تا مجوز نمایش بگیرد. شاید وقتی دیگر را هم ندیدم، چون پس از فیلم برداری آن از ایران رفتم. هیچ یک از این فیلم‌ها را در سینما، روی پرده بزرگ و در میان تماشاگران هم‌وطنم ندیدم و در نتیجه، نمی‌توانم برداشتم را از این فیلم‌ها بگویم. بازیگر، چه در تئاتر و چه در سینما، در برخورد با تماشاگر است که به چگونگی کارش پی می‌برد. اما من هیچ وقت این اقبال را نداشتم که از بازخوردهای بازی هایم در فیلم‌های بیضایی مطلع شوم.

صفحه ۲۲


مشاهده و خرید نسخه‌های مجله فیلم امروز

افزودن به پاکت خرید
دیدگاه‌ها

در حال حاضر دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

 • تعداد صفحات: 164
 • شماره: 8
 • سال انتشار: 1400
 • ماه انتشار: دی
 • دوره نشر: ماهنامه
 • ناشر: فیلم امروز
 • امتیاز: امتیازی ثبت نشده

مقالات پیشنهادی

 عزیزم لطفا تهرانی باش

عزیزم لطفا تهرانی باش

همسرم عاقل‌تر از من است. می‌گوید همه‌ی گرفتاری‌ها از زمانی آغاز شد که ما از حرکت ماندیم و ساکن شدیم. که اول مثل بقیه‌ی موجودات یک‌سره در حرکت بودیم. با خانواده، قبیله می‌رفتیم به درختان میوه، سبزی‌های خوراکی می‌رسیدیم. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله فیلم امروز
مشاهده همه arrow iconSome text some message..