لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله زیوان (۴)

زمانی که پیکاسو دوشیزگان آوینیون را کشید، عده‌ای از دوستانش که اجازه یافتند اثر را ببینند چنان واکنش نشان دادند که گویی او از جهاتی ناامیدشان کرده است. گرترود استاین می‌نویسد: «شوکین تا آن وقت نقاشی‌های پیکاسو را به شدت تحسین می‌کرد و خانه‌ی من مهمان بود که با چشمانی اشک آلود گفت: وای! چه شکست بزرگی برای نقاشی فرانسوی!» براک هم آشفتگی‌اش از این اثر را صادقانه ابراز می‌کرد.

دوشیزگان آوینیون یک نقاشی کوبیستی به معنای دقیق کلمه نیست. کوبیسم هنری رئالیستی بود و تا آن جا که با شیوه‌ای بی‌طرفانه و ابژکتیو به ارائه‌ی تعبیر تازه‌ای از جهان خارج می‌پرداخت، هنری کلاسیک محسوب می‌شد. از سوی دیگـر اما نخستین تاثیری که دوشیزگان برمی‌انگیخت از جنس خشونت و ناآرامی بـود. در واقع، حالت دو پیکره‌ای که در انتهای سمت راست تصویر دیده می‌شوند چنان وحشی و خشن اسـت (و با کاستی بیان چهره‌های دیگر پیکره‌ها، این خشونت چنان تشدید شده است که به حق می‌شد این اثر را در رده‌ی پرتب و تاب‌ترین آثار اکسپرسیونیستی قرن بیستم طبقه بندی کرد. با این حال، بحثی در آن نیست که این نقاشی نقطه‌ی چرخشی در فعالیت هنری پیکاسو و همچنین، نقطه‌ی آغاز مرحله ی جدیدی در تاریخ هنر است.

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 155
  • شماره: 4
  • سال انتشار: 1397
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: زمستان
  • ناشر: زیوان

مقالات پیشنهادی

 زمین بر پشت لاک پشت‌ها

زمین بر پشت لاک پشت‌ها

شاید با خودتون فکر کرده باشید که حل کردن یه معما باعث می‌شه اون موضوع براتون تموم شه و باعث می‌شه آسایش خاطر پیدا کنید، اما هیچ‌وقت این‌طوری نیست. حقیقت همیشه ناامیدکننده‌ست. تو گالری که داشتیم می‌چرخیدیم و دنبال مایکل می‌گشتیم، احساس نکردم به عروسک ماتریوشکای توپُر رسیدم. واقعاً هیچی درست نشده بود. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله زیوان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..