لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله دیلمان (۱۴)

گرگوری برو در مقاله «خوانش غلط کودتای ۲۸ مرداد» از مفهوم «اسلحه سازی از اسناد آزادسازی نشده» سخن به میان می‌آورد. او که خود متخصص روابط تاریخی ایران و آمریکا است می‌گوید: «آمریکا و تیم ترامپ امیدوار است بتواند حقایق قطعی را درباره کودتای ۲۸ مرداد پنهان کند. با تغییر مقصر، او می‌خواهد آمریکا را از گناه همیشه ماندگار سرنگونی مصدق تبرئه کند. و این مسئله از طریق «اسلحه سازی از اسناد آزادسازی نشده، عملی می‌شود. زمان انتشار این مقاله ۲۰ می ۲۰۱۹ است. برو می‌نویسد این نگاه حکومتی آمریکایی معتقد است آمریکا در کودتا نقش چندانی نداشته است و این «دستجات مذهبی»، «ارتش» و «رهبران سیاسی» (عوامل داخلی) بودند که سرنگونی دولت مصدق را رقم زدند. درواقع از این زاویه همان گروهی که پس از انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ قدرت را در دست گرفت، مسئول اصلی کودتاست. آنها تا جایی پیش می روند که لفظ «افسانه» را برای کودتای ۲۸ مرداد به کار می برند. برو در ادامه می‌نویسد: «این تفسیر آنچه برایان هوک مطرح می‌کند تحت تاثیر دهه‌ها اعطای بورس تحصیلی در این زمینه پر و بال گرفته است. این نشان دهنده تلاشی آشکار برای گمراه کردن، آدرس غلط دادن و گیج کردن مردم در ارتباط با اسناد منتشر شده وزارت خارجه است.»

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 368
  • شماره: 14
  • سال انتشار: 1400
  • ماه انتشار: مرداد و شهریور
  • ناشر: دیلمان

مقالات پیشنهادی

 جستارهایی در باب عشق

جستارهایی در باب عشق

«دیدن ورای آدم‌ها آسان است، ولی ما را به جایی نمی‌رساند.» به‌عبارت دیگر چه آسان و چه بی‌فایده در افراد عیب می‌یابیم. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله دیلمان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..