لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه‌ی ارسال پستی تا ۲ کیلو‌گرم ۳۰٫۰۰۰ تومان تا ۳ کیلوگرم ۵۵٫۰۰۰ تومان از ۴ کیلوگرم بالاتر ۷۵٫۰۰۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

مجله دالان (۱) بلوار کشاورز

مسیر تهران مدرن در قاب 

فرض کنید که من و شما در سالن سینمایی حضور داریم و منتظریم تا فیلم به نمایش دربیاید. فیلم مورد نظر ما فیلمی تاریخی و درباره‌ی تحولات شهر تهران است. با شروع فیلم متوجه می‌شویم که روایت این تحولات در مکانی ثابت به تصویر کشیده شده است: بلواری که در حاشیه‌ی نهر آب‌کرج٬ ساخته شده است. تصویر به ما نشان می‌دهد که نهر آب‌کرج٬ شمالی‌ترین نقطه‌ی شهر و تفرجگاه تهرانی‌هاست. سال ۱۳۳۹ شمسی است. این بلوار شیک در جست‌وجوی نامی برازنده است که هم بتواند برأی مردم ترغیب‌کننده باشد تا آن‌ها را برای تجربه‌ی جدید «وقت‌گذرانی» به این مکان بکشاند و هم تفاوت بافت شهری این مکان را با دیگر نقاط تهران به رخ بکشد. سفر ملکه الیزابت دوم به ایران و ملاقات دو قدرت شاهی٬ فرصت مناسبی را شکل می‌دهد و به افتخار این سفر٬ بلوار را «الیزابت» می‌نامند. برای مسئولان٬ این نام بسیار برازنده است؛ زیرا عمران و آبادانی در «سرزمین شاهان» را نشان می‌دهد و به‌علاوه٬ نام‌گذاری بلوار به نام ملکه و به واسطه‌ی سفراو می‌تواند بستری مناسب برای مخابره‌ی گوشه‌ای از اهداف حکومت به جهانیان شود. بنابراین, بلوار از همان آغاز در نقش بازیگری ابرستاره‌ای ظاهر می‌شود تا علاوه بر آنچه که هست٬ حامل ایدئولوژی خاص نیز باشد.

صفحه ۲۶

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

  • تعداد صفحات: 224
  • شماره: 1
  • سال انتشار: 1399
  • دوره نشر: فصلنامه
  • فصل انتشار: زمستان
  • ناشر: دالان

مقالات پیشنهادی

 هجرت یک روزه ادیسه

هجرت یک روزه ادیسه

بر خلاف اُدیسه، قهرمانِ اصلیِ رمان اولیس نه تنها بالاتر از خواننده نیست بلکه ممکن است از بسیاری جهات پایین‎تر نیز به نظر برسد. این قهرمانِ غریب با نامِ «لئوپولد بلوم»، یکی از شهروندان عادی دوبلین در آستانه‎ی قرن بیستم است. مردی یهودی، میانسال و کارمند که دارای شغلی عادی است. بیشتر بخوان


مجله‌های پیشنهادی

book icon مجله دالان
مشاهده همه arrow iconSome text some message..