لوگو www.avangard.ir
× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال برای سفارش‌های بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
  • هزینه ارسال پستی تا ۱ کیلوگرم ۲۵ تومان، تا ۲ کیلوگرم ۳۷ تومان، تا ۳ کیلوگرم ۴۶ تومان، تا ۴ کیلوگرم ۵۴ تومان، تا ۵ کیلوگرم ۷۲ تومان، تا ۷ کیلوگرم ۹۰ تومان است. در صورت دریافت هرگونه هزینه‌ی اضافی، وجه مذکور بازگردانده خواهد شد.
  • شمارۀ پیگیری مرسوله ازطریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود.
  • در صورت عدم دریافت مرسوله، مسئولیت پیگیری از شرکت پست به عهدۀ خریدار محترم خواهد بود.
  • ارسال مرسولات حداکثر ظرف یک روز کاری تحویل پست خواهد شد؛ لازم به ذکر است آوانگارد در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ارسال پستی ندارد.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

کلنل پسیان و ناسیونالیسم انقلابی درایران

نویسنده:
استفانی کرونین

کلنل پسیان در دوران زندگی پرجاذبه‌ی خود به جایگاه قهرمانی ناسیونالیست رسید. بعد از مرگ نیز مقام شهید یافت و در این مقام باقی ماند. این همه بی‌گمان تا حدی برآمده از خصایل شخصی او بود که حتی دشمنانش به آن معترف بودند و بخشی نیز نتیجه‌ی ناکامی روشنفکران ایرانی در جریان سرکوب مشروطه و پدید آمدن ناسیونالیسم پرایهام دوران پهلوی. کلنل پسیان، برخلاف سید ضیاء، انگ حمایت انگلستان را نخورده بود و اصولاً حیثیت ناسیونالیستی او خدشه‌ناپذیر بود. جنبشی که به رهبری او برپا شد بی‌تردید نویدبخش تحقق آرمان مشروطیت و تجدید حیات جامعه‌ی ایران و حیات سیاسی آن و نیز آغاز دوره‌ای از پیشرفت و توسعه بر پایه‌ی قانون و عدالت بود. رژیم ژاندارم در طول عمر کوتاه خود در مشهد هرچند به گونه‌ای بنیانی نظام اجتماعی و اقتصادی موجود را آماج نگرفت، به کوششی راستین برخاست تا اصلاحاتی به انجام رساند و فساد و سوء‌استفاده از قدرت و امتیازات را از میان بردارد و، علاوه بر این، با گروه‌هایی که تا آن زمان نادیده گرفته شده بودند رفتاری دموکراتیک پیش گرفت. 

صفحه ۵۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 گاهی کابوس ها، از زندگی واقعی شیرین ترند

گاهی کابوس ها، از زندگی واقعی شیرین ترند

سانتیاگو، روزنامه­ نگاری بی­‌پول که پدر سیاست مدارش را در جستجوی آرمان خود ترک کرده، در­می­یابد که همۀ زندگی­اش عبث بوده است. داستان را ماریو بارگاس یوسا از خلال گفتگوی او و راننده‌ی سابق پدرش پیش می­برد و زوایای تاریکی از دیکتاتوری پرو و زندگی سیاستمداران بازگو می­کند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات ماهی
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی عبدالله کوثری
مشاهده همه arrow iconSome text some message..