× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم (دوره ای فشرده برای یافتن جای خود در دنیا)

نویسنده: تینا سیلیگ

از شما بسیار ممنونم که برای خواندن این کتاب وقت گذاشتید. امیدوارم این کلمات برای شما پرمعنا بوده باشد. 

بذر این کتاب با ایده‌ای از چهارده سال پیش پاشیده شد، زمانی که پسرم به شانزده‌سالگی پا گذاشت. یکدفعه به خودم آمدم و دیدم که تنها دو سالِ دیگر قرار است به دانشگاه برود. احساس سهل‌انگاری کردم. با این‌که تمام آموزه‌های متعارف در مدارس را یاد گرفته بود، فهمیدم درس‌های زیادی هست که هنوز نیاموخته است، درس‌هایی که شخصاً اگر زمانِ رفتنم به دانشگاه و هنگام آغاز مسیر شغلی‌ام یاد گرفته بودم، می‌توانستم زندگی کم‌تنش‌تر و رضایت‌بخش‌تری بسازم. به همین خاطر، فهرستی فزاینده درست کردم از چیزهایی که می‌دانستم در پیدا کردن جایگاه فرد در این دنیا بسیار بسیار مهم است. این نوشته همیشه روی میز من بود و هر وقت به بینش دیگری می‌اندیشیدم، آن را به این فهرست اضافه می‌کردم.

چند ماه بعد از این‌که نوشتن فهرستم را آغاز کردم، از من خواستند برای دانشجویان حاضر در یکی از برنامه‌های رهبری کسب‌وکار در استنفورد، صحبت کنم. تصمیم گرفتم برای الهام‌گرفتن، از این فهرست استفاده کنم. گفت‌وگویی را با عنوان «کاش وقتی بیست‌ساله بودم می‌دانستم» ترتیب دادم و در آن این مفاهیم را با نماهنگ‌هایی کوتاه از رهبران اندیشه‌ی کارآفرینی (از مجموعه‌ی سخنرانی‌ها در دانشگاه استنفورد) در هم آمیختم. این گفت‌وگو در دانشجویان انگیزه‌ی زیادی ایجاد کرد و خیلی زود از من خواسته شد در محل‌های دیگری هم این سخنرانی را ارانه دهم: اول در سرتاسر محوطه‌ی دانشگاه و سپس در سرتاسر کشور و دنيا.

من که از این واکنش پرشور در آسمان‌ها سیر می‌کردم، طرح کوتاهی از کتاب را حین پرواز برگشت از دانشکده‌ی افسری وست‌پوینت نوشتم. 

نامه‌ی نویسنده

قیمت: 40,000 تومان
افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 به آواز باد گوش بسپار

به آواز باد گوش بسپار

مدتی پیش از آن، تلاش کرده بودم داستان کوتاهی بنویسم که مضمون اصلی‌اش، معنای زندگی بود. هیچ وقت تمامش نکردم، اما فرایند فکر کردن به علت وجودی1 مردم، چارچوب ذهنی غریبی درست کرد؛ نوعی وسواس فکری. مرا وادار کرد همه چیز زندگی‌ام را به اعداد تبدیل کنم. این وضعیت حدود هشت ماه طول کشید. بیشتر بخوان
کتاب های پیشنهادی

 آداب دیکتاتوری (کیش شخصیت در قرن بیستم)

آداب دیکتاتوری (کیش شخصیت در قرن بیستم)

54,000 تومان
  نقش آفرینی شخصیت‌ها بیست گام اساسی از تمرین تا اجرا

نقش آفرینی شخصیت‌ها بیست گام اساسی از تمرین تا اجرا

35,000 تومان
 آن بیست و سه نفر

آن بیست و سه نفر

22,000 تومان
 قوانین قرن بیست و یکم

قوانین قرن بیست و یکم

17,000 تومانSome text some message..