× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

چگونه کمتر نگران پول باشیم

نویسنده: جان آرمسترانگ

همان‌طور که دیدیم، پول، به معنای دادوستد است. به بیانی دیگر، پول، یک وسیله است. شاید این‌طور به‌نظر نرسد، اما این موضوع بسیار مهم است، چون این مفهوم دو سوال مهم را مطرح می‌کند: اول، پول به چه معناست؟ دوم، چه‌طور می‌توان به روشی موثر از پول استفاده کرد و درنهایت به موفقیت دست یافت؟

ساده‌ترین پاسخ برای این سوالات این است که من پول بیشتری می‌خواهم تا از طریق آن به اتومبیل، خانه، مسافرت، همسر، مقام و عشق دست یابم. این‌ها چیزهایی است که مرا خوشبخت می‌کند.

اما براساس نظریه‌ای معروف، هرچه مقدار پول افزایش می‌یابد، از میزان خوشبختی کاسته می‌شود.

همان‌طور که می‌بینید به محض آنکه افراد از بی‌پولی به مقدار متوسطی از پول می‌رسند، میزان خوشبختی‌شان نیز افزایش می‌یابد. بعد در نقطه‌ای مشخص، این نمودار به جای آن‌که سیر صعودی داشته باشد، در خط مستقیم امتداد می‌یابد.

این نتیجه نباید باعث تعجب ما شود. وقتی درباره‌ی خوشبختی حرف می‌زنیم، چه مفهومی در ذهن‌مان شکل می‌گیرد؟ احتمالا مفهومی مرکب از آسایش و امنیت. پول، واقعیتی است که ارتباط ما را با این احساسات کم می‌کند.

با پول می‌توانید چیزهایی را به‌دست آورید که به شما آرامش می‌‌دهد؛ مثل اقامت در هتلی مجلل یا کلبه‌ای در حومه‌ی شهر؛ اما خیلی عوامل دیگر نیز باعث آرامش ما می‌شوند؛ مانند احساس خوب، روابط پایدار، انجام دادن تمرینات ورزشی، داشتن باورهای مذهبی، گوش دادن به موسیقی که باعث استحکام رابطه‌ی ما با پول نمی‌شوند.

پول با شادابی در ارتباط است. با آن می‌توان لباس، نوشیدنی، فرش، بلیت هواپیما به مکانی زیبا و دور را خرید. با این حال، شما به‌خوبی می‌دانید که مردم حتی با داشتن این چیزها، باز هم احساس ناراحتی و افسردگی می‌کنند.

اگر به توضیح بیشتری نیاز دارید، باید بگویم که با پول می‌توان همه چیز خرید، اما پول باعث آرامش و شادابی نمی‌شود. درواقع، ما باید بپذیریم که با پول نمی‌توان خوشبختی را خرید.


موجود نمی باشد

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 ماشین تحریر عجیب

ماشین تحریر عجیب

به‌دنبال خرید یک ماشین تحریر قدیمی نبود. نه به چیزی نیاز داشت و نه مایملک بیشتری می‌خواست – نو، کارکرده، آنتیک – هیچ نمی‌خواست. عهد کرده بود برای پشت‌سر گذاشتن ناکامی‌های اخیرش، شیوه زندگی صرفه‌جو و بی‌تجملی را پیش بگیرد؛ در کمال کمینه‌گرایی، طوری که تمام زندگی‌اش در اتومبیلش جا شود. بیشتر بخوان
کتاب های پیشنهادی

 چگونه در عصر دیجیتال عقب نمانیم

چگونه در عصر دیجیتال عقب نمانیم

11,000 تومان
 کاروان امید

کاروان امید

29,000 تومان
 كشف ذهن 1

كشف ذهن 1

38,000 تومان
 زندگی شیرین

زندگی شیرین

20,000 تومانSome text some message..