× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال۲۵۰۰۰ هزار تومان
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای ۱۵۰ هزارتومان رایگان است
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

هنر رزم

نویسنده: سون زو

تا وقتی از طرح‌ها و مقاصد همسایگانمان باخبر نباشیم، نمی‌توانیم با آنها متحد شویم. ما لایق عبور سپاهمان از سرزمینی که به آن آشنایی نداریم، نیستیم. باید کوه‌ها و جنگل‌ها، دره‌های عمیق، باتلاق، مرداب‌ها و مناطق صعب‌العبور را بشناسیم. از اوضاع جوی و طبیعی بهره نمی‌بریم، مگر اینکه از افراد بومی استفاده کنیم.

سزاوار نیست که جنگ‌سالار از چهار یا پنج اصل زیر غافل باشد.

زمانی که جنگ‌سالار به ایالت پرقدرتی حمله می‌کند، رهبری خود را در ممانعت از تمرکز ق وای دشمن نشان می‌دهد. او با ایجاد ترس در مخالفانش، از اتحاد بین آنها علیه خویش، جلوگیری می‌کند. در حمله به یک سرزمین قدرتمند، اگر قوای او را منقسم و متفرق کنید، بر او برتری قوا خواهید داشت؛ اگر برتری قوا داشته باشید، باعث ترس دشمن خواهید شد؛ اگر دشمن از شما بترسد، ایالات مجاور نیز به وحشت خواهند افتاد. اگر همسایگان بترسند، جلو پیوستن متحدان دشمن به او گرفته می‌شود.

پس او کوشش در ایجاد اتحاد کلی و یا جزئی نخواهد کرد و همچنین قدرت ایالات دیگر را تغذیه نمی‌کند. طرح‌ها و نقشه‌های محرمانه خویش را اجرا می‌کند و حریف خود را در هراس نگاه می‌دارد. بدین ترتیب می‌تواند شهرهای آنها را تسخیر و حکومتشان را سرنگون کند.

بی‌توجه به قواعد، پاداش بده، بی‌توجه به توافقات پیشین، فرمان بده، و بدین‌گونه می‌توانی سپاهی را، گویی یک فرد واحد باشد، اداره کنی. برای پیشگویی از خیانت، نباید پیشاپیش برنامه‌هایت را فاش کنی

صفحه 88


قیمت: 25,000 تومان
پاکت خرید
هنر رزم
هنر رزم
  • مترجم: نادر سعیدی
  • ناشر : قطره
  • تعداد صفحات: 80
  • شابک: 9786001191527
  • شماره چاپ: 15
  • سال چاپ: 1398
  • نوع جلد: گالینگور
  • دسته بندی: فلسفه

مقالات پیشنهادی

 هجرت، محکومیت و تبعید، برای سرگردانان در وطن

هجرت، محکومیت و تبعید، برای سرگردانان در وطن

«من اینک به ضد تو هستم و در میان تو به نظر امت‌ها داوری خواهم نمود. و با تو به سبب جمیع رجاساتت کاری خواهم کرد که پیش از این نکرده باشم و مثل آنها هم دیگر نخواهم کرد. بنابراین پدران در میان تو پسران را خواهند خورد و پسران پدارنشان را و بر تو داوری‌ها نموده، تما بقیت را به‌سوی هر باد پراکنده خواهم ساخت بیشتر بخوان

کتاب های پیشنهادی

 هنر تاثیرگذاری

هنر تاثیرگذاری

13,000 تومان
 شفای ذهن

شفای ذهن

37,000 تومان
 آینه های دردار

آینه های دردار

ناموجود
 بند محكومین

بند محكومین

24,000 تومان



Some text some message..