× پاکت سفارش
جمع
هزینه ارسال خرید آنلاین برای پاکت خرید بالای تومان رایگان است
قبل از پرداخت از غیر فعال بودن فیلتر شکن (VPN) مطمئن شوید.
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
بازگشت به پاکت سفارش (۱)
کجا به دستتون برسونیم؟
تهران
درحال حاضر فعلا سفارشات شهر تهران انجام می‌شود
کی به دستتون برسونیم؟

هاروکی موراکامی (خیال پرداز واقع گریز)

نویسنده:
هاروکی موراکامی

من عاشق فرهنگ پاپ هستم - رولینگ استون، دِ دورز، دیوید لینچ، از این جور چیزها. به همین دلیل گفتم از نخبه‌گرایی خوشم نمی‌آید. از فیلم‌های ترسناک، استیون کینگ، ریموند چندلر و داستان‌های جنایی خوشم می‌آید. نمی‌خواهم چنین چیزهایی بنویسم. کاری که می‌خواهم بکنم استفاده از ساختارهایشان است نه محتوایشان. دوست دارم محتوای خودم را در آن ساختار بگذارم. این راه من است، روش من. بنابراین نویسندگانِ این دو گروه مرا دوست ندارند. نویسندگانِ داستان‌های سرگرم‌کننده مرا دوست ندارند و اهالی ادبیات جدی هم دوستم ندارند. من یک‌جورهایی بین این دو هستم و کاری جدید انجام می‌دهم. به همین دلیل است که طی سالیان متمادی نتوانستم جایگاهم را در ژاپن پیدا کنم. اما حس می‌کنم که این دست مسائل به طرز چشمگیری در حال تغییرند و من دارم قلمرو بیشتری را به دست می‌آورم. طی حدود پانزده سال، خوانندگانی وفادار برای خودم دست‌وپا کرده‌ام. آن‌ها کتاب‌هایم را می‌خرند و طرفِ من هستند. نویسندگان و منتقدان طرف من نیستند.

با به دست آوردن قلمرو بیشتر، به‌عنوان یک نویسندة ژاپنی، بیشتر و بیشتر احساس مسئولیت می‌کنم. این چیزی است که همین حالا دارد برایم اتفاق می‌افتد و به همین علت است که دو سال پیش به ژاپن برگشتم. 

صفحه ۳۷

افزودن به پاکت خرید

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بزارید


در حال حاضر دیدگاهی برای این کتاب ثبت نشده است.

مقالات پیشنهادی

 وهم‌آلود و خیالی؛ مانند گربه‌های آدمخوار

وهم‌آلود و خیالی؛ مانند گربه‌های آدمخوار

«گربه‌های آدمخوار» روایت زنان و مردانی است که مدام به تاریکی دست می‌اندازند و تلاش می‌کنند که آن سیاهی خیال‌انگیز را در مشت بگیرند؛ اما انگشتانشان، از آن کورسویِ پیوسته دور از دسترس، سُر می‌خورد و توفیقی نمی‌یابند. بیشتر بخوان


کتاب های پیشنهادی

book icon انتشارات کتاب کوله پشتی
مشاهده همه arrow icon
book icon به قلم هاروکی موراکامی
مشاهده همه arrow icon
book icon به ترجمه‌ی مژگان رنجبر
مشاهده همه arrow iconSome text some message..